Šumadija se spasila poraza

Kragujevački zonaš Šumadija 1903 igrala je samo 2:2 sa Mladost iz Oplanića. Očekivalo se da će fudbaleri Šumadije lako doći do 3.boda imajući u vidu da su gosti prošle sezone ispali iz ovog ranga takmičenja ali i vraćeni odlukom Fudbalskog saveza Zapadne Srbije zbog odustajanja ekipe Autoprevoz iz Čačka. Kragujevčani su tek u samom finišu uspeli da osvoje bod i ostanu neporaženi.

Stadion: “Bubanj”.
Sudija: Vladan Jevtić (Kosovska Mitrovica).
Strelci: N. Rakić u 74. (iz jedanaesterca) i M. Rakić u 88′ Šumadiju 1903, Otašević u 28. i Ribić u 59. minutu za Mladost.
Žuti kartoni: Mimović, Aleksić (Šumadija 1903), Gračanac, Ignjatović, Milinković (Mladost).

Šumadija 1903: Nastić, Beloica, Mimović, Stefanović, Tomić (Petrović), Aleksić, M. Rakić, Stojanović, Živić (N. Rakić), Vidojević, Keljević (Simić).

Mladost : Ponorac, Čejović, Ribić, D. Gračanac, Markićević, B. Gračanac, Ignjatović, Otašević, Milić (Milinković), Marković, Nešović.

Već u 2.minutu golman Ponorac je oborio Živića ali sudija ništa nije svirao ostavivši sve prisutne u čudu. Gostima kao da je ovo dalo snagu i iz prve njihove ozbiljne prilike postižu pogodak. U nsatavka susreta Šumadija je napadala ali do poravnjanja u prvom poluvremenu nije došla.

Sredinom drugog dela gosti povećavaju prednost. Šumadija je puno grešila ali su njeni fudbaleri nakon primljenog i drugog gola bili uporni da sustignu rezultatsku prednost gostiju. U 74. minutu u kaznenom prostoru gostiju oboren je Stojanović. Sudija je ovog puta dosudio penal koji je rezervista Nenad Ristić pretvorio u gol i smanjio rezultat na 1:2.

Posle greške golmana gostiju u 88′ Miloš Rakić je uspeo da izjednači na 2:2 i spasi svoju ekipu poraza.

__________________________________________________
– Imamo mali fond igrača zbog neigranja Baroša od početka prvenstva i Kostića, koji pauzira zbog kartona. Na ovoj utakmici nismo ponovili dobru igru kao u  Tutinu, bez obzira što smo zbog jedne greške  tamo izgubili bodove. Pali smo u igri i mnogo grešili. Nadam se da nam se to neće desiti na narednoj utakmici u Trbušanima sa Poletom, gde očekujem bolji rezultatrekao je Goran Ćurčić, trener Šumadije 1903.

U narednom kolu Šumadija 1903 gostuje u Trbušanima, gde gostuje domaćem Poletu.

Ostale rezultate nižerazrednih liga možete pogledati na strani rezultati i tabele.

Izvor: sumadijapress, kgsport