Šumadija savladala i „oklopnike“

Fudbaleri Šumadije 1903 nastavili su uspešnu seriju u borbi za bodove sa jakim protivnicima

Srpskoligaš sa Bubnja igra kao preporođen ovog proleća. U 23. kolu Srpske lige „Zapad“ zabeležio je i šestu pobedu od starta drugog dela sezone, savladavši čvrstu ekipu Smedereva sa 3:1 (0:1), čime se učvrstio na sedmoj poziciji na tabeli.

Fudbaleri najstarijeg srpskog kluba, koji je prezimio na poslednjem mestu na tabeli, predvođeni trenerom Miroslavom Stakićem napravili su pravi bum na srpskoligaškom zapadu i sa pravom nose epitet „hita proleća“. Na osam odigranih susreta zabeležili su samo po jedan poraz i remi, i zaređali šest pobeda. Uspeh je utoliko veći ako se zna da su bodovi osvojeni u duelima sa ekipama koje se bore za sam vrh tabele, kao što su Šapine (3:1) i Sloga iz Požege (2:1). Šumadinci su bodove doneli i iz Lajkovca (2:0), zatim su remizirali na vrućem terenu u Priboju (0:0), savladali Mokru goru (2:0) i do vrha napunili mrežu neugodnog Mihajlovca (5:2), a izgubili su samo od Radničkog 1923 (1:2).

Juče su na Bubnju pali i popularni smederevski „oklopnici“. Iako su nastupili bez dvojice važnih igrača, povređenog štopera Božovića i suspendovanog napadača Đurđevića, fudbaleri Šumadije 1903 su u teškoj utakmici pokazali svoje pravo lice. „Ginuli“ su na terenu za svaku loptu i to im se isplatilo, mada su lošije počeli utakmicu.

Ekipa Smedereva došla je u vođstvo u 41. minutu, nakon kontre preko leve strane. Vićentijević je ubacio loptu na penal, a posle odbitka i ne baš spretne reakcije odbrane domaćih, Stevanović je zatresao mrežu Šumadinaca i tako obezbedio Smederevcima gol prednosti na poluvremenu.

Posle odmora i dogovora u svlačionici kako da preokrenu rezultat i nastave uspešnu seriju, fudbaleri Šumadije 1903 odigrali su čvršće i hrabrije. Napali su protivnika i sa dva „brzometna“ pogotka Živadinovića uspeli da anuliraju prednost Smedereva i dođu u vođstvo od 2:1.

U 55. minutu loptu upućenu sa desne strane od Petrovića napadač domaće ekipe sa desetak metara poslao je u levi rogalj golmana gostiju Kneževića i izjednačio na 1:1. Samo dva minuta kasnije Živadinović se ponovo najbolje snašao pred golom Smederevaca i ubačenu loptu od strane Vukojičića, koji se probio po desnoj strani, sa penala poslao u mrežu za preokret rezultata na 2:1.

Gosti su pokušavali da dođu do izjednačenja i izbegnu poraz, ali je odbrana Šumadije 1903 odigrala sigurno i uspešno zaustavljala napade Smedereva. Kada je iskusni Vukojičić u 77. minutu postigao i treći pogodak, i tako samo „overio“ pobedu domaćina, bilo je jasno da bodovi ostaju na Bubnju. Bio je to evro-gol iz slobodnog udarca sa oko 20 metara u desni gornji ugao gomana Kneževića i jedan od najlepših pogodaka viđenih na Bubnju ove sezone.

Iako smo ušli u duel oslabljeni i odigrali nervozno, što se odrazilo na našu igru, protivnik je to iskoristio i kaznio. Bolje smo odigrali u drugom poluvremenu i pobedili smo jedan veliki klub kao što je Smederevo, koje će, nadam se, za godinu ili dve ući u viši rang. Očekujem da ćemo u naredni susret sa Jošanicom ući kompletniji i pružiti dobru partiju, pošto nam je za opstanak, iako smo u gornjem delu tabele, potrebno još šest bodova  – rekao je za KGsport.info Miroslav Stakić, trener Šumadije 1903, posle pobede nad Smederevom i šeste „trojke“ ovog proleća.

ŠUMADIJA 1903 – SMEDEREVO 3:1 (0:1)

„Bubanj“.
Gledalaca: oko 200.
Sudija: Zoran Matić (Krupanj).
Pomoćnici: Nikola Simić (Valjevo), Nebojša Despotović (Lipnički Šor).
Strelci: Živadinović u 55. i 57. i Vukojičić u 77. za Šumadiju, a Stevanović u 41. minutu za Smederevo.
Žuti kartoni: Jovović (Šumadija 1903), Knežević, Pavić, Tasić, Cigulajkić (Smederevo)

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Dobrić, Vulić, Ljujić (od 56. Savić), Marić, Petrović, Jovović, Pantelić (od 58. Filipović), Živadinović, Vukojičić, Đukić.

SMEDEREVO: Knežević, Mladenović, L. Pavić, Marjanović, Stevanović, Vićentijević, Vasić (od 69. Milentijević), Adamović (od 65. Tasić), Deljanin, Stamatović (od 75. Ivić), M. Pavić.

Posle jučerašnje pobede Šumadija 1903 se sa 30 osvojenih bodova popela na sedmo mesto i ima isti broj bodova kao i Smederevo, koje se nalazi na petoj poziciji. U narednom kolu srpskoligaš sa Bubnja gostuje u Novom Pazaru, gde se sastaje sa Jošanicom.