Šumadija čuva tron, slavlje Vodojaže u Kraljevu

U 10.kolu Zone Morava Šumadija pobedila Slaviju i ostala na vrhu tabele, dok je Vodojaža slavila u Kraljevu. Arsenal nije igrao, dok je Sloboda iz Grbica poražena u Trbušanima.

Znatno oslabljena Slavija prekinula je niz dobrih rezultata porazom u gradskom derbiju na Bubnju. Šumadija je povela preko iskusnog strelca Tankosića, koji je dobro iskoristio centaršut Nikolića u 40.minutu, da bi konačan rezultat postavio igrač utakmice iskusni Komatina udarcom glavom u 60.minutu posle asistencije Rakića.

Šumadija 1903 – Slavija 2:0 (1:0)

Stadion: Bubanj
Gledalaca: 100
Sudija: Njegoš Tubić (Kragujevac)
Strelci: 1:0 Tankosić 40, 2:0 Komatina u 60.minutu.

ŠUMADIJA 1903: Milovanović, Bubanja, Knežević (Rašković), Nikolić, Komatina, Milosavljević, Živić, Dimitrijević, Tankosić, Simić (Milosavljević), Rakić (Petrović).

SLAVIJA: Petrović, Radulović, Ristić, Stefanović, Tomović, Stoilović, Dakić, M.Ilić, U.Đorđević, Krstić, Marković.

Igrač utakmice: Đorđe Komatina (Šumadija 1903)

Vodojaža je u Kraljevu sa 2:0 savladala Metalac a oba pogotka za Grošničane postigao je Nikola Petrović, u 41. i 89. minutu susreta.

Arsenal je čekao goste iz Kosovske Mitrovice, ali ih nije dočekao. Naime, Trepča je još prošle nedelje u više navrata tražila odlaganje utakmice našta Palilulci nisu pristali. Ipak, prema poslednjoj informaciji susret će biti odigran najverovatnije u sredu.