Šumadija 1903 slavila u Grošnici, poraz Grbičana i Slavije

Fudbaleri Šumadije 1903 slavili su na gostovanju u Grošnici protiv Vodojaže sa 2:1, u utakmici 23. kola Zone Morava. Gosti su na taj način prekinuli niz od četiri pobede pulena trenera Vasića.

Domaćin je poveo već u 5.minutu preko Nikole Petrovića. U finišu prvog poluvremena izjednačio je Grujičić, a provereni strelac Kostić na početku drugog dela postavio je konačan rezultat.

Šumadija je stigla do važne pobede koja ih ostavlja u trci za viši rang.

Vodojaža – Šumadija 1:2 (1:1)

GROŠNICA
Igralište: Vodojaže.
Sudija: Đorđe Stevanović (Kragujevac)
Strelci: 1:0 N.Petrović 5, 1:1 Grujičić 44, 1:2 Kostić u 48.minutu.

VODOJAŽA: D.Vranić, S.Petrović, Đokić, D.Petrović, Anđelković, N.Vuković (Štrbac), N.Petrović (U.Vuković), M.Despotović (Savić), Vujović, S.Vranić, D.Despotović.

ŠUMADIJA 1903: Veličković, Đorđević, Mimović, Stamatović (Rašković), Komatina, Maslak, Kostadinović (Bošnjaković), Spasojević, Kostić, Grujičić, Milošević (Nikolić).

Igrač utakmice: Stefan Kostić (Šumadija 1903).

Besnička Slavija je izgubila u Trbušanima od Poleta sa 2:0, dok je sa 2:1 Sloboda iz Donjih Grbica poražena u Mrčajevcima.

Na tabeli Zone Morava vodi Mokra Gora sa 49, druga je Jošanica 2011 sa 46, Šumadija je treća sa 43. Vodojaža zauzima sedmu poziciju sa 35, Sloboda sa 32 boda se nalazi na devetom mestu, dok je Slavija 14. sa 19 bodova i nalazi se ponovo u opasnoj zoni.

Izvor: Željko Marinković