Subotički „golubovi“ preleteli „Jezero“

Neprijatno iznenađenje priredili su odbojkaši Radničkog svojim pristalicama na startu sezone u BPŠ Superligi Srbije. Izabranici Dragana Kobiljskog su na svom parketu posle velike borbe i pet odigranih setova poraženi od tradicionalno neugodne ekipe Spartaka iz Subotice – 2:3 (24:26, 25:19, 25:21, 14:25, 11:15).

Već se u prvom setu videlo da će ovo biti jedan dug i neizvesan meč, u kome će deblji živci i mirnija ruka odlučiti pobednika.

Nakon rezultatske klackalice na samom startu uvodnog seta, Subotičani su na krilima Tomčića i Pavlovića stekli prvu ozbiljniju prednost na utakmici (17:12). Nisu se dali Kragujevčani, Kubanac Kalvo je as poenom ulio dodatnu snagu svojim saigračima, pa je uskoro rezultat bio u egalu (20:20).

Nakon servis greške Matića, Spartak dolazi do dve set lopte (24:22), ali je obe prokockao, pa se Radnički vratio u igru (24:24). I kada se očekivao preokret, Šumadinci su ostali bez goriva. Subotički „golubovi“ su preko Tumbasa došli do treće set lopte, koju su uspeli da pretoče u početno vođstvo u setovima.

Trebalo je odbojkašima Radničkog vremena da se oporave od gubitka uvodnog seta i steknu neophodno samopouzdanje za nastavak meča. Spartak je silovito krenuo u drugi set i na servis Tomčića napravio seriju od 6:0, ali je potom upao u seriju grešaka, što Kragujevčani koriste da dođu najpre do izjednačenja (9:9), a potom i do preokreta (11:10).

Uspeli su Subotičani još dva puta da povedu u nastavku seta, a onda su učenici Dragana Kobiljskog preuzeli konce igre u svoje ruke i uraganskom završnicom stigli do izjednačenja u setovima.

I treći set imao je sličan tok. Ekipe su se neprestano smenjivale u vođstvu, da bi u završnici seta Kragujevčani „dodali gas“ i sa tri vezana poena raspoloženog Koprivice došli do preokreta i vođstva od 2:1 u setovima.

Umesto da u četvrtom setu dokrajče već debelo uzdrmanog rivala, Šumadinci su dopustili Subotičanima da se vrate u život. Razliku u ovom setu napravio je blok Spartaka, koji je timu sa krajnjeg severa Srbije doneo čak sedam poena i utro mu put ka taj-brejku.

U petom, odlučujem setu igralo se poen za poen sve do promene strana, kada su subotički „golubovi“ poenima Nikole Žugića napravili ključnu razliku u ovoj deonici (11:8), koja im je omogućila konačan trijumf.

Upravo je Žugić bio najistaknutiji pojedinac u redovima pobedničkog tima sa 25 osvojenih poena, od toga 5 blokom. Odličnu podršku nekadašnji igrač Radničkog imao je u Aleksandru Tumbasu sa 19, Nikoli Pavloviću sa 16 i Marku Lečiću sa 13 osvojenih poena.

U domaćoj ekipi najbolji poenterski učinak imao je Davide Kovač sa 17 poena, Lazar Koprivica je upisao poen manje – 16, a na spisku dvocifrenih našli su se još i Vuk Milutinović sa 11 i Aleksa Matić sa 10 poena.

Priliku da se iskupe za poraz na premijeri odbojkaši Radničkog imaće narednog vikenda na gostovanju ekipi Niša, koja je sezonu započela porazom u Ljigu.

RADNIČKI – SPARTAK  2:3 (24:26, 25:19, 25:21, 14:25, 11:15)

Dvorana: „SBB Jezero“.
Sudije: A. Petrović, T. Popović.

RADNIČKI: Antić, Ivanković, Vidović, Pantović (libero), Đurić, Vukmirović 5 (blk), Koprivica 16 (1 as, 1 blk), Milutinović 11 (3 blk), Kalvo 3 (2 blk, 1 as), Pejković, Matić 10 (1 as), Radević 9 (4 blk), Majstorović (libero), Kovač 17 (1 as). Trener: Dragan Kobiljski.

SPARTAK: Milović, Marković, Tomčić 6 (1 blk), Peić (libero), Lečić 13 (3 blk), Vulikić 3 (1 blk), Nestorović, Kolundžić, Dulić, Pavlović 16 (4 blk), Žugić 25 (5 blk), Tumbas 19 (2 blk). Trener: Ivica Jevtić.