„Studenti“ posustali u završnici

Novi poraz zabeležio je kragujevački Ekonomac, ovoga puta na gostovanju ekipi Vinter sporta u Nišu – 2:5 (1:2).

Dobro su se popularni „studenti“ držali sve do 33. minuta utakmice, ali su u onda u završnih sedam minuta primili tri gola, tako da su na kraju bili primorani da potpišu još jednu kapitulaciju.

Mreže su mirovale sve do ulaska u poslednji minut prvog dela utakmice, kada je najpre Maksimović iz kaznenog udarca doneo domaćinu prednost, da bi samo par sekundi kasnije Lazar Marinković poravnao na 1:1. Ni tu nije bio kraj promenama rezultata, s obzirom da je Predrag Jovanović bio brži od sirene i postarao se da Nišlije na pauzu ipak odu sa minimalnim vođstvom – 2:1.

Ovaj rezultat je bio na snazi sve do 33. minuta, kada je Maksimović svojim drugim pogotkom na utakmici povisio prednost domaćina na 3:1, da bi pet minuta Predrag Jovanović pogodio za 4:1 i kraj svih nada Kragujevčana. U poslednja dva minuta viđena su još dva pogotka, po jedan na obe strane terena, za konačnih 5:2.

Ekonomac je i dalje na začelju tabele, sa samo jednim osvojenim bodom i sve manjim izgledima da opstane u ligi.

U narednom kolu „studenti“ će ugostiti ekipu Zemun Samo pravo, ali ih pre tog meča očekuje gostovanju beogradskom trećeligašu Studentu, u utakmici osmine finala Kupa Srbije.

VINTER SPORT – EKONOMAC 5:2 (2:1)

NIŠ
„Čair“.
Igrano bez prisustva gledalaca.
Sudije:
Danijel Ristić, Stefan Filipović i Aleksandar Ranđelović.
Strelci: 1:0 Maksimović (k.u) u 20, 1:1 L. Marinković u 20, 2:1 P. Jovanović u 20, 3:1 Maksimović u 33, 4:1 P. Jovanović u 38, 5:1 Kostić u 39, 5:2 Vasić u 40. minutu.
Žuti kartoni: Digić, Marinković (Ekonomac).
Crveni karton: Digić (Ekonomac) u 36. minutu.

VINTER SPORT: KNEŽEVIĆ, JANKOVIĆ, SPASOJEVIĆ, KOSTIĆ, P. JOVANOVIĆ, Vuletić, Sibinović, Petrović, Maksimović, J. Đorđević, Stojković, N. Jovanović, Stojiljković, M. Đorđević.

EKONOMAC: MILENKOVIĆ, DIGIĆ, MILIVOJEVIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, Radenković, Đurđević, Nedeljković, Stojanović, Milovanović, Dimitrijević, I. Marinković, Šević.