„Štrudlice“ se revanširale Kragujevčankama za eliminaciju iz Kupa Srbije

Drugi uzastopni duel košarkašica kragujevačkog Radničkog i Vrbas Medele pripao je Vrbašankama, koje su slavile sa 65:55 (21:15, 15:11, 19:15, 10:14) i tako se revanširale Kragujevčankama za jučerašnji poraz u Kupu Srbije.

Za razliku od jučerašnje utakmice u Kupu Srbije, današnji prvenstveni okršaj Kragujevčanki i Vrbašanki nije imao veći takmičarski naboj, s obzirom da su obe ekipe već obezbedile opstanak u ligi. Shodno tome, trener Radničkog Nenad Milovanović je na ovoj utakmici pružio nešto veću minutažu mlađim igračicama, gledajući da sačuva još uvek „rovite“ igračice poput Tijane Jelić i Ajše Hadžić.

Uvodni minuti utakmice pripali su kragujevačkom timu, da bi sredinom prve deonice domaće serijom 9:0 preuzele vođstvo, koje nisu ispuštale do samog kraja susreta.

Na poluvreme su popularne „štrudlice“ otišle sa dvocifrenom zalihom (36:26), koju su tokom treće deonice uspele da udvostruče (50:30), pa se činilo da je na pomolu prava rezultatska katastrofa „crvenih dama“.

Tada su domaće malo spustile tempo, što su Kragujevčanke iskoristile da ublaže zaostatak, pa čak i da dovedu u pitanje pobedu Vrbašanki, koje su na kraju ipak uspele da sačuvaju rezultatsku prednost i osvoje dva boda.

Marina Marčetić je i ovoga puta ponela zvanje najefikasnije igračice utakmice sa 20 poena, a u stopu su je pratile Danijela Popović sa 19 poena i 14 skokova i Nataša Mijatović, koja je takođe ostvarila „dabl-dabl“ učinak – 18 poena i 16 skokova.

U ekipi Radničkog istakla se Andrea Glomazić sa 18 poena, dok je Neda Vasović ubacila 11, uz 6 skokova.

Kragujevčanke su nakon ovog kola ostale na devetoj poziciji prvenstvene tabele sa 24 osvojenih bodova, dok je ekipa Vrbas Medele sedma sa 28.

U narednom kolu košarkašice Radničkog dočekaće ekipu beogradskog Partizana.