Strahinja Trakić najuspešniji na olimpijskoj distanci

Član Kluba ekstremnih sportova Kragujevac Strahinja Trakić osvojio je prvo mesto u apsolutnoj kategoriji na državnom prvenstvu u olimpijskom triatlonu, koje je proteklog vikenda održano na Vlasinskom jezeru.

U konkurenciji sedamdesetak takmičara iz Srbije, Severne Makedonije, Bugarske i BIH, kragujevački triatlonac ostvario je najbolje vreme – 2:04:21, ostavivši iza sebe Novosađanina Vladimira Danka (2:10:28) i Makedonca Igora Dimovskog (2:14:43). Strahinja je tako ponovio uspeh iz 2017. godine, kada se takođe okitio titulom prvaka države na olimpijskoj distanci.

– Posle Evropskog prvenstva bio sam na kraćem odmoru, tako da mi je ovo prva trka u drugom delu sezone. Trenutno nisam u najboljoj formi, ali dao sam sve od sebe i uspeo da prođem kroz cilj kao prvoplasirani, što mi uliva dodatno samopouzdanje za nastavak sezone. – poručio je u izjavi za naš portal Trakić, koga krajem avgusta u Sremskoj Mitrovici očekuje učešće na prvenstvu države na super sprint distanci.

Pored trijumfa u apsolutnoj kategoriji, Trakić je zauzeo i prvo mesto u kategoriji takmičara do 30 godina starosti. U istoj kategoriji Trakićev klupski kolega Luka Janković zauzeo je četvrto mesto, dok je u apsolutnoj konkurenciji bio deseti.

Konačno, Iva Pavlović je u konkurenciji starijih kadetkinja zauzela prvo mesto ispred Kristine Petrović iz leskovačke Dubočice.