Strahinja Trakić i Iva Pavlović vicešampioni Srbije u sprint triatlonu

U Pančevu je proteklog vikenda održano prvenstvo Srbije u sprint triatlonu, na kome su nastupili najbolji srpski triatlonci. Članovi KES Kragujevac, Strahinja Trakić i Iva Pavlović, okitili su se vicešampionskim zvanjem u apsolutnoj konkurenciji, a zapažene rezultate ostvarili su i Maša Marković i Petar Pavlović, koji su uspeli da se domognu medalja u mlađim uzrasnim kategorijama.

Seniorsku trku obeležio je još jedan okršaj dvojice najboljih srpskih triatlonaca, Ognjena Stojanovića i Strahinje Trakića. Stojanović je ovoga puta bio uspešniji i uspeo je da odbrani titulu državnog prvaka na sprint distanci, sa vremenom 58:23.

Trakić, koji je takođe trku završio za manje od sat vremena (59:21), morao se zadovoljiti srebrnom medaljom, što je, ako se uzme u obzir činjenica da je nedelju dana ranije učestvovao na veoma zahtevnoj trci u Austriji, sasvim solidan plasman.

Treće mesto u aposlutnoj kategoriji seniora pripalo je Vladimiru Danku, koji je trku završio za jedan sat, tri minuta i 45 sekundi.

Izuzetno uzbudljiva i neizvesna bila je trka seniorki. Na kraju je prva kroz cilj prošla prošlogodišnja pobednica Lana Gavrlović (1:10:16), sa svega pet sekundi prednosti u odnosu na mladu Kragujevčanku Ivu Pavlović (1:10:21), koja je osvajanjem drugog mesta nastavila svoj niz uspešnih rezultata na domaćim takmičenjima. Treće mesto zauzela je Miona Bošković, sa vremenom 1:13:53.

Takmičari KES Kragujevac imali su dosta uspeha i u mlađim uzrasnim kategorijama. Maša Marković je zauzela prvo mesto u konkurenciji mlađih kadetkinja, dok je Predrag Pavlović završio kao drugi u generalnom plasmanu mlađih pionira.

Takođe, Iva Pavlović je zvanju vicešampiona Srbije u seniorskoj konkurenciji, pridodala i osvojeno srebro u uzrastu mlađih juniorki.

Kragujevačke triatlonce predstojećeg vikenda očekuje nastup na Kupu Srbije na sprint distanci u Beogradu.