„Stotka“ Širokog protiv Radničkog (VIDEO)

Radnički iz Kragujevca protiv, na papiru, najlakšeg rivala do kraja šampionata nije uspeo da zabeleži pobedu koja bi mu puno značila u borbi za izlazak u Evropu sledeće sezone. Domaća ekipa Širokog trijumfovala je rezultatom 103:94, po četvrtinama (20:25, 32:24, 26:21, 25:24). Obe ekipe su se na samom početku oslanjale najviše na šut za tri poena, i on je na samom početku meča doneo prednost košarkašima Radničkog. Stiven Marković je, već kao po pravilu, sjajno otvorio meč, i u uvodnih nekoliko minuta meča već je imao preko 10 poena na svom kontu. Sa druge strane, najraspoloženiji su bili visoki igrači Širokog, Planinić i Špralja.Markoviću se u šutu priključio Šveđanin Gadeforš, koji je svoje najbolje partije u dresu Radničkog pružio upravo na gostovanjima. Međutim, slabo veče imao je najbolji strelac i igrač Radničkog ove sezone, Majkl Li. U redovima Širokog centrima se priključio i Pilepić poenima u drugoj četvrtini, ali je konstantno prednost od oko 5 poena bila na strani Radničkog. Tako je bilo do 16. minuta meča, kada su jednostavno nestali sa parketa i Marković i Gadeforš, i Široki u tom periodu pravi veliku seriju 10:2, i odlazi na poluvreme sa 3 poena prednosti. U prvom poluvremenu viđeno je mnogo grešaka, puno promašenih zicera u kojima je prednjačio centar gostiju Vukosavljević. Igralo se bukvalno bez odbrana, i pristup prema meču je bio neadekvatan, naročito kod gostujućih košarkaša, imajući u vidu da im je ovaj meč rezultatski značio puno.

U drugom poluvremenu nastavlja se priča iz završnice prvog-puno zaista početničkih grešaka košarkaša Radničkog, i Široki se veoma brzo odlepljuje na 8 do 12 poena prednosti, koju je održavao bez većih problema do samog kraja meča. U ovom periodu meča se probudio njihov najbolji igrač, Vedran Morović, koji je postigao više od polovine poena svoje ekipe, dok su nosioci igre Radničkog potpuno poenterski zatajili. U trećoj četvrtini najefikasniji u redovima Radničkog bio je Vukosavljević, ali treba imati u vidu da je svojim greškama i promašenim zicerima i slobodnih bacanja omogućio Širokom da napravi opipljiviju prednost.

U poslednju deonicu Radnički je ušao sa zaostatkom od 8 poena, ali je Čakarević vrlo brzo trojkom vratio nadu Radničkom da mogu do pobede. Međutim, Fran Pilepić odmah u sledećem napadu vraća trojku, koja je označila početak ogromne serije Širokog od 20:5 za samo 5 minuta. U ovom delu meča Marko Čakarević morao je da izađe zbog 5 ličnih grešaka, što je i kumovalo ovakvom raspadu ekipe Radničkog. Čakarević je i pored 5 načinjenih ličnih grešaka ponovo imao sjajnu all round partiju, sa 11 poena, 10 skokova i 6 asistencija, i ukupnim indeksom 20.Na 2 minuta do kraja Široki je imao i najveću prednost od čak 20 poena, 100:80, ali je tada trener domaćih pružio šansu i igračima koji su manje igrali, i Radnički se poenima Miletića i Maksimovića, koji je dobio šansu umesto Čakarevića, u samoj završnici primiče na podnošljivih 103:94.

U redovima Radničkog najefikasniji je bio Marković sa 21 poenom, a sledili su ga Vukosavljević i Li sa 17, odnosno 13 poena. Ali, ova dva igrača, uprkos zavidnom poenterskom učinku, su odigrala jedan od najslabijih mečeva ove sezone. U redovima Širokog najefikasniji je bio večeras fantastični Pilepić, sa postignutih 25 poena.

Sledeći meč Radnički igra kod kuće sa Cedevitom, a u poslednjem kolu gostuje Olimpiji u Ljubljani.

Rezultati i tabela nakon 24.kola Jadranske lige.