Stojčevski ubrao „lale“

Futsal reprezentacija Srbije je veličanstvenom pobedom nad selekcijom Holandije, rezultatom 3:2 (0:1), okončala učešće na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u Amsterdamu. Hrabri „orlovi“ uspeli su da nadomeste zaostatak od dva gola i dođu do velikog preokreta i trijumfa, i to pogotkom vedete kragujevačkog Ekonomca Andreje Stojčevskog, koji je zajedno sa svojim klupskim saigračem Kristijanom Vasićem branio boje Srbije na ovom takmičenju.

Holanđani su poveli već u 3. minutu preko Martinusa, da bi do drugog pogotka na utakmici došli uz dosta sreće, nakon što je lopta posle udarca Sent Justena pogodila nesrećnog Rakića i prevarila Nemanju Momčilovića.

Slobodan Rajčević je efektnim pogotkom u 27. minutu najavio veleobrt, koji je usledio samo pet minuta kasnije, kada je najpre Denis Ramić poravnao rezultat, da bi odmah potom mladi Stojčevski spretnom reakcijom nakon udarca Pršića skenuo loptu ka mreži holandskog tima za svoj prvenac u dresu nacionalnog tima Srbije.

Mogli su Holanđani do izjednačenja u finišu utakmice, ali Buzambu nije uspeo da realizuje kazneni udarac sa šest metara.

Večerašnja pobeda imala je tek utešni karakter za „orlove“, koji su porazima od Portugala (2:4) i Ukrajine (1:6) u prva dva meča grupne faze ostali bez šanse za plasman u četvrtfinale.