Stefanoviću bronza na Svetskom kupu u Mariboru

stefanovic

Milutin Stefanović kragujevački strelac (Čika Mata) osvojio je bronzanu medalju u gađanju vazdušnom puškom na trećem ovogodišnjem Svetskom kupu koji je počeo u Mariboru sa 184,2 kruga. Zlato je pripalo Kinezu Ćinan Žuu sa 207,6 krugova, dok je srebro osvojio Peter Šidi (Mađarska) sa 206,2 kruga.

Sjajne rezultate u konkurenciji 86 učesnika zabeležila su i druga dvojica srpskih strelaca, plasiravši se u „top 20“: 12. je bio još jedan Kragujevčanin, Stevan Pletikosić 624,5 a 17. Milenko Sebić 623,7 krugova. Objica su bila blizu finala koje je vredelio 625,1 krug.

Ovo je druga medalja u karijeri Milutina Stefanovića na Svetskim  kupovima. Srebro je osvojio na Svetskom kupu Fort Beningu u martu ove godine.

Izvor i foto: info centar