Stefanović najbolji drugog dana turnira u Rušama

Drugog dana “Velike nagrade Ruša” u Sloveniji, reprezentativac Srbije iz redova Streljačke družine “Čika Mata“ Milutin Stefanović osvojio je zlatnu medalju u disciplini vazdušna puška!

Stefanović je u finalu “upucao“ 208,3 kruga, što je šest više od drugoplasiranog kolege iz reprezentacije Milenka Sebića. Treći je bio Slovenac Moičević sa 184,3 kruga, a četvrti još jedan takmičar “Čika Mate“, mladi Stevan Jovanović sa 164,7 kruga.

Treći član kragujevačkog kluba Stevan Pletikosić bio je sedmi sa 101,5 kruga. Miloš Ivanović sa 614,8 kruga zauzeo je 24. mesto. Stefanović je pre finala imao svetski vredan rezultat od 629,4 kruga. Finale je vredelo 621,1 krug.

Našoj selekciji je kao i prošle godine pripalo zlato u ekipnoj konkurenciji (1.871,2 krugova (Stefanović 629,4, Jovanović 622,8, Milovanović 619)).

Ukupno u dva dana srpski strelci osvojili su 17 medalja – sedam zlatnih, osam srebrnih i dve bronzane. Učestvovali su strelci iz 11 zemalja: Francuske, Švedske, Malezije, Mađarske, Italije, Salvadora, Turske, Slovačke, Hrvatske, Srbije i Slovenije.