Stefanović i Arsovićeva šesnaesti u miksu

Nakon što je u nedelju ujutru imao svoj prvi nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju u pojedinačnoj konkurenciji puškom, kragujevački strelac Milutin Stefanović danas se oprobao i u miksu, gde je nastupio u tandemu sa Andreom Arsović. Srpski par se prilično dobro držao tokom prve faze kvalifikacija, ali je na kraju ipak ostao bez plasmana u finale.

Sa rezultatom od 624,5 pogođenih krugova Stefanović i Arsovićeva su takmičenje završili na solidnom šesnaestom mestu. Od finala ih je delilo 3,4 kruga.

Prvo mesto i zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojili su Kijan i Haoran Jang iz Kine, koji su u velikom finalu savladali američki tandem Meri Kerolin Taker/Lukas Koznieski sa 17:13. Bronzano odličje pripalo je ruskom paru Julija Karimova/Sergej Kamenski.

Stefanovića u ponedeljak, 2. avgusta, očekuje oproštajni nastup na Igrama u Tokiju, u disciplini trostav.