Stefanović i Arsovićeva odbranili evropsku titulu u miksu

ZLATNI SRPSKI MIKS: Andrea Arsović i Milutin Stefanović (Foto: SSS)

Srpski miks puškom Milutin Stefanović i Andrea Arsović sinoć je na Evropskom prvenstvu u Mariboru uspešno odbranio zlatnu medalju osvojenu u Đeru prošle godine.

Naš mešoviti miks je u kvalifikacijama osvojio treće mesto, ali je zato u polufinalu bio ubedljivo prvi sa 249,4 kruga, čak 3,1 više od Nemačke koja je otišla u meč za bronzu.

U velikom finalu Andrea i Milutin bili su bolji od ruskog para Vdovina/Maslenjikov sa 5:2.

– Miks je drugi put u zvaničnom programu Evropskih prvenstava, a mi smo osvojili treću titulu za redom, jer pobedili smo i 2015, na tada promotivnom takmičenju mešovitih parova. Ponosni smo što smo odbranili titulu, a vetar u leđa i dodatni motiv da uspemo bilo je zlato Zorane ArunovićDamira Mikeca – kazao je Stefanović.

Srpski strelci su na ovom Evropskom prvenstvu oborili apsolutni rekord po broju osvojenih medalja, kako Srbije, tako i Jugoslavije, na jednom prvenstvu vazdušnim oružjem. Osvojeno je deset odličja u zvaničnim i dve zlatne medalje u promotivnim ekipnim takmičenjima. Dosadašnji rekord bio je sedam trofeja, sa prošlogodišnjeg EP u Đeru.