Stari rival ispraćen sa tri gola u mreži (VIDEO)

Nakon deset godina od poslednjeg susreta kragujevačkog i smederevskog prvoligaša, koji je uvek nosio posebnu tenziju i pune tribine, ova dva tima su danas ponovo ukrstila koplja pred oko 7000 navijača na gradskom stadionu u Kragujevcu. Posetioci su imali prilike da vide jednu zanimljivu utakmicu, visokog tempa, sa puno šansi na obe strane.

Retko ko na stadionu je očekivao da će četvrti minut možda biti i ključni trenutak ove utakmice. Posle neuspešnog napada Radničkog, gosti su razvili kontranapad. Jednu dubinsku loptu koja je išla ka centarforu Smedereva Trujiću, poslednja linija domaćih pokušala je da odbrani ofsajd zamkom. Međutim, „desetka“ gostiju je vešto izbegla ofsajd zamku i izašao potpuno sam ispred golmana Čančarevića. Trujić je pokušao da zaobiđe Čančarevića, koji je uspeo u padu da skine loptu sa njegove noge i tako spreči siguran pogodak.

Odgovor Radničkog  je brzo usledio.  Filip Kostić je prošao po levoj strani i uputio centaršut po zemlji, koji je u korner, iz peterca, kližećim startom, izbacio Marko Milosavljević. Posle tog kornera, kapiten Milošević je opasno zapretio udarcem glavom, Ranković je ostao nepomičan na gol crti, ali je njegovu mrežu spasila prečka. U 11. minutu novi napad Radničkog, ovoga puta po desnoj strani, Pavlović i Petrović su dobrim kombinacijama izbacili iz igre defanzivce Smedereva i nakon centaršuta, Obrovac je udarcem glavom sa oko 12 metara sproveo loptu u mrežu- 1:0. U 16. minutu publika je ponovo bila na nogama, Spalević je sa 5 metara u padu pogodio prečku, ali je pomoćni sudija sa malim zakašnjenjem podigao zastavicu i signalizirao ofsajd. Samo minut kasnije Petrović i Spalević su ponovili identičnu akciju, ali ovaj put centarfor Kragujevčana je bio siguran egzekutor i na semaforu je pisalo 2:0. U 22. minutu ponovo je Kostić lako prošao po levoj strani i uputio centaršut po zemlji, a Marko Milosavljević je klizećim startom intervenisao ispred napadača domaćih, Spalevića.

U 30. minutu viđena je možda i najlepša akcija u prvom poluvremenu, kada su Nenadić i Kostić razmenili pasove po levoj strani, Kostić je šutirao iskosa, a golman gostiju je sjajnom paradom odbranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Milošković i povisio prednost na 3:0. U 39. minutu, Nedović je oprobao udarac sa oko 20 metara, ali su odbrambeni igrači Smedereva blokirali njegov šut i lopta je otišla u korner. Posle tog kornera Radnički je imao još jednu šansu i ponovo je kapiten Milošević bio najviši u skoku, ali je njegov udarac glavom otišao tik pored desne stative Rankovićevog gola. U poslednjem minutu prvog poluvremena, posle jednog centaršuta, napravila se gužva u šesnaestercu Radničkog, odbrambeni igrači domaćina nisu uspeli da izbace loptu iz nekoliko pokušaja, ona je došla do Ćerana koji je pritom napravio faul i tako propustio izglednu šansu.

Za razliku od prvog poluvremena koje je bilo prepuno šansi, u drugom poluvremenu Radnički se odlučio da spusti ritam utakmice i rutinski čuva visoku prednost. Prva šansa u nastavku meča je viđena u 59. minutu kada su Pavlović i Spalević razmenili nekoliko pasova po levoj strani, ali je centarfor domaćih Spalević bio isuviše nonšalantan i pokušao atraktivno da predribla štopere Smedereva, koji su uspeli da odnesu loptu. U 61. minutu, gosti su napravili priliku nakon kornera, kada je Marko Milosavljević bio najviši u skoku, ali je lopta završila u naručju golmana Čančarevića. U tim momentima Smederevo preuzima terensku inicijativu i preko Trujića pravi nekoliko dobrih akcija. Prvi dobar prodor bio je u 64. minutu kada je njegov centaršut Tintor uspeo da izbaci u korner.

Do 70. minuta Trujić je imao još prodora, kada je nekoliko puta lako prešao desnog beka Radničkog Pavlovića, ali bez podrške svojih saigrača nije mogao da uradi ništa značajnije po pitanju ugrožavanja domaćeg gola.  U 76. minutu još jedna lepa akcija domaćina, preko Obrovca i Binića, ponovo je izigrana čitava leva strana odbrane Smedereva, ali je Binićev šut završio pored leve stative Rankovićevog gola. U 80. minutu još jedan prodor Trujića, lopta je stigla do Vučinića koji je slabo šutirao i nije uspeo da ugrozi domaćeg golmana. U 86. minutu, domaći razvijaju opasan napad preko Kostića po levoj strani, koji je imao potpuno otvorenog Binića na drugoj strani, ali se odlučio na šut i bio neprecizan. U poslednjem minutu utakmice, još jedan napad Radničkog preko Nedovića i Binića, koji se u završnici napada spetljao i odbrana gostiju uspeva da izbaci loptu. Međutim, ona iznenada dolazi do Spalevića i nakon opasnog šuta završava pored gola. Nedugo zatim, solidni sudija Jovanetić označava  kraj utakmice.

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 7.000.
Strelci: 1:0  Obrovac 10, 2:0 Spalević 17, 3:0 Milošković u 30. minutu.
Žuti kartoni: Nenadić i Tintor(Radnički), Jerinić i Miović (Smederevo)

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Nenadić, Tintor, Milošević, Nedović, Obrovac(od 83. minuta Ristić), I. Petrović (od 72.minuta Lepović), Kostić, Spalević, Milošković(0d 46.minuta Binić). Trener: Slavenko Kuzeljević.

SMEDEREVO: Ranković, D. Živković, I. Milosavljević, Miović, Brković, Kovačević(od 46.minuta Bojatović), Jerinić, M. Milosavljević, Ćeran(od 46. minuta Brešanac), S. Stojanović(od 80. Vučinić), Trujić. Trener: Dragan Đorđević.