Sreća saveznik Lazarevčana

Fudbaleri Radničkog 1923 pretrpeli su minimalan poraz (0:1) u prijateljskom susretu sa novim prvoligašem Kolubarom iz Lazarevca, koji je juče odigran u Užicu.

Puleni Dejana Nikolića ni na ovoj utakmici nisu uspeli da zatresu mrežu rivala, mada su u dva navrata uzdrmali okvir gola.

Ekipa Kolubare, koja je nakon odustajanja Bežanije popunila upraženjeno mesto u Prvoj ligi Srbije, u prvom poluvremenu propustila je tri izgledne šanse, da bi u nastavku susreta nekadašnji igrač „crvenih“ Milan Ćulum iskoristio centaršut Mihajlovića i sa pet metara preciznim udarcem glavom postigao, kako se ispostavilo, jedini pogodak na utakmici.

Kragujevčani su nakon vođstva Lazarevčana propustili nekoliko izglednih šansi da dođu do izjednačenja. Stefan Grbović i Velimir Popović nisu imali sreće, pošto je njihove udarce zaustavila prečka. Potom se i Željko Žerađanin našao u velikoj šansi, svi su već videli loptu u mreži, ali je u poslednjem trenutku intervenisao jedan od defanzivaca Kolubare i sprečio loptu da pređe preko linije.

RADNIČKI 1923 – KOLUBARA 0:1 (0:0)

Stadion: „Krčagovo“
Gledalaca: 100
Sudija: Đorđević
Strelac: Ćulum za Kolubaru

RADNIČKI 1923: Raičević, Grbović, A. Popović, Zdravković, Filipović, Aleksijević, Kovačević, Maksimović, Todorović, Ilić, Ćirović. Igrali su još: Savić, Rađen, Mijatović, Varjačić, Radojković, Vidović, Žerađanin, Medić, Milenković i V. Popović.

KOLUBARA: Rnić, Cvetković, Radulović, Parađina, Mihajlović, Ćulum, Osman, Lazić, Radonjić, A. Jovanović, Đenić. Igrali su još: Tanasijević, Petković, Radovanović, Jeličić, Krstić, Zolnajić, Poledica, Juhik, Kočić, Vukomanović i J. Jovanović.

Fudbalere Radničkog 1923 danas od 18 časova na glavnom terenu stadiona „Čika Dača“ očekuje prijateljski susret sa Radničkim iz Valjeva, na kome će uglavnom šansu dobiti omladinci i igrači sa manjom minutažom u dosadašnjem delu priprema.

Za subotu, 27. jul, od 17.30 časova, takođe na glavnom terenu stadiona „Čika Dača“, planirana je generalna proba pred početak nove sezone protiv čačanskog Borca.