Split pao – sledi Zvezda

Košarkaši Radničkog, ne tako dobrom partijom pred svojim navijačima, u poslednja dva minuta utakmice, serij0m 8:0 nadigrali solidnu ekipu Splita, i tako ubeležili veoma važnu pobedu za srpsku košarku, ali i naravno, nova dva boda za pomak ka vrhu tabele ABA lige.

Sam početak utakmice nagovestio je lošu igru oba tima, da li prouzrokovano naglim temperaturnim minusom ili nečim drugim, te Radnički prva tri minuta susreta nije postigao koš, i verovatno prvi put od početka sezone i pripremnih utakmica, da MarkVortington nije bio u startnih pet na parketu.

Ratko Varda je u prvoj deonici ispod koša držao svoj tim, dok su iskusni Vukušić i Mimica na drugoj strani parirali. Veoma loše prvo poluvreme na obe strane, loš procenat šuta, dosta grešaka, negativni indeksi (ne)korisnosti, zatim, samo 4 lične greške domaćih za 15 minuta utakmice, o bonusima ne treba ni pričati…gosti odlaze na poluvreme sa prednošću 32:34.

Na početku treće deonice Amerikanci igraju najbolju košarku, a to pravilo se pokazalo i u ovom slučaju, kada je Teriko Vajt krenuo da „sipa“ spolja i da zakucava… Nanizao je 11 poena od ukupno 22 u trećoj deonici, a Radnički je serijom 10:0 za pet minuta otišao na osetniju razliku.

Iako su mnogi mislili da je utakmica „prelomljena“, Vedran Vukušić nije, pa je Split imao 63:64 na dva minuta do kraja utakmice, nakon zonske odbrane, na koju se domaći nisu dobro snašli.

Međutim, naredna dva napada gosti nisu uspeli da oragnizuju, a Vajt je nastavio da pogađa trojke i Radnički serijom 8:0 u poslednja dva minuta susreta odlazi na nedostižnu prednost i tako beleži nova dva boda u regionalnom takmičenju.

U domaćoj ekipi istakli su se Vajt sa 22 poena i sedam skokova, Emening 16 poena, Sinovec 4 poena i devet skokova i Stiven Marković sa 4 poena i osam asistencija.

U ekipi Splita, najefikasniji je bio iskusni Vedran Vukušić sa 17 poena, a uz njega, Mimica je ubacio 16. Josip Sobin je uknjižio 12 poena i čak 11 skokova, dok je Filip Kruslin zabeležio 11 poena.

KK Radnički : KK Split 72:63 (13:14,19:20,18:8,22:21)

Hala: „Jezero“, Kragujevac

Gledalaca: 3000.

Sudije:  Obradović, Zurapović (BIH), Rutešić (MNE).

KK Radnički: Miljenović, Sinovec 4 (9 sk), Ćapin 7 (5 as), Marković 4 (8 as), Emening 16 (4 sk), Varda 8, Birčević, Borisov 4, Krstović, Mijatović, Vajt 22 (6/9 za dva, 3/5 za tri, 7 sk, 6 izg), Vortington 7 (6 sk).

SPLIT: Subotić 2 (4sk. 4 as), Rejnholt, Kraljević, Kruslin 11, Dijan 5 (4 sk, 4 as), Sobin 12 (11 sk), Mimica 16 (5 sk, 4 as, 5 izg), Vuković, Vukušić 17, Bender, Jukić.

Košarkaši Radničkog u narednom kolu gostuju ekipi Crvene Zvezde DIVA, koja trenutno igra verovatno najkvalitetniju košarku u regionu.

Biće to prilika da se, ne samo bez potcenjivanja protivnika (kao protiv Splita), već i sa puno dodatnog motiva pristupi borbi za nove bodove i prekidu velike serije pobeda beogradskih crveno-belih.