Spartak raspršio šampionske snove Šumadinaca

Titula prvaka države i ove sezone ostaje pust san za odbojkaše Radničkog. Kragujevčani su ubedljivim porazom na gostovanju subotičkom Spartaku u revanš meču četvrtfinalne serije plej-ofa eliminisani iz dalje trke za šampionsko zvanje – 0:3 (20:25, 19:25, 19:25).

Umesto priželjkivane „majstorice“, izabranici trenera Željka Bulatovića dobili su još jednu brutalnu lekciju od strane subotičkih „golubova“, koji su nakon tesnog trijumfa u „SBB Jezeru“ (3:2) neočekivano lako izašli na kraj sa Kragujevčanima u svojoj dvorani. Malo ko je očekivao da će se Šumadinci nakon zaista odličnih igara u drugom delu šampionata saplesti već na samom startu plej-ofa, ali je, realno gledajući, Spartak apsolutno zaslužio plasman u samu završnicu prvenstva.

Da se Kragujevčanima ne piše dobro, videlo se već u uvodnoj deonici. Odbojkaši Spartaka su krenuli žustro, poveli sa 3:0 i potom održavali stečeno vođstvo sve do kraja seta. Radnički je u nekoliko navrata prilazio na poen zaostatka, ali nikako nije imao snage da prelomi u svoju korist. Predvođeni mladim Palestincem Muradom Kanom, koji je bio prosto nezaustavljiv u ovoj deonici, Subotičani su bez većih problema rešili uvodni set u svoju korist, rezultatom 25:20.

Sam početak drugog seta i početno vođstvo od 2:0 nagovestili su buđenje Šumadinaca, ali je domaćin vrlo brzo stavio rezultat pod svoju kontrolu, da bi nakon dva vezana bloka Lečića stekao prvu osetniju prednost od tri poena „viška“ (7:4). Pokušao je Radnički da uhvati priključak sredinom seta, ali su baš kao i prethodnoj deonici odbojkaši Spartaka uspeli da odbrane stečeno vođstvo. U finišu seta izabranicima trenera Željka Bulatovića polako je počela da popušta koncentracija, što su domaći iskoristili da se odlepe na nedostižnih „plus pet“ (23:18). Tačku na ovaj set stavio je sjajni Kan sa dva svoja poena za konačnih 25:19.

Konačan slom Kragujevčana došao je u trećem setu. Bez energije, dovedeni na rub poraza i eliminacije iz borbe za titulu, odbojkaši Radničkog prosto nisu ličili na sebe u ovoj deonici. Spartak je u jednom trenutku dogurao čak do 12 poena prednosti (21:9), nakon čega je došlo do blagog opuštanja u redovima subotičkog tima, što je Šumadincima omogućilo da smanje zaostatak (22:17), ali ne i da unesu neku veću neizvesnost u pogledu ishoda seta. Na kraju su Subotičani dobili ovu deonicu rezultatom 25:19 za konačnih 3:0 i plasman među četiri najbolje ekipe u prvenstvu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Murad Kan sa 13 osvojenih poena, Nemanja Pavlović je dodao 11, a Nikola Žugić i Nemanja Jungić po 10 poena.

Jedini dvocifreni u ekipi Radničkog bio je Davide Kovač sa 15 osvojenih poena.

Pored odbojkaša Spartaka, plasman u završnicu plej-ofa obezbedili su još i beogradska Crvena zvezda i novosadska Vojvodina, dok će poslednji učesnik polufinala biti poznat nakon „majstorice“ između beogradskog Partizana i kraljevačke Ribnice.

SPARTAK – RADNIČKI 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)