Spartak bolji – Radnički još ima šansu

Košarkaši Radničkog nadigrani i poraženi u duelu sa Spartakom iz Sankt Petersburga. Dobro odigrano prvo poluvreme kragujevčana, ali pad u drugom poluvremenu domaćin je iskoristio i osvojio važne bodove.

To je drugi poraz u nizu u ovom takmičenju, ali Šumadinci i dalje drže sudbinu u svojim rukama. Radnički za drugu fazu Evrokupa ima treću šansu, a dan odluke je sreda 11. decembar kada će od 18 časova ugostiti Neptunas, litvanskog predstavnika koga je već savladao kao gost.

Još jedna pobeda značila bi da će Kragujevčani da „prezime“ u ovom renomiranom takmičenju na kontinentu.

Radnički je uspeo da odigra veoma dobro u prvoj deonici kada je naistaknutiji bio Mutin reprezentativac, Nikola Kalinić. U drugoj deonici su mu se pridružili Lešić, povratnik Birčević i Marinović, pa je Radnički imao i rezultatski plus na poluvremenu 31:36.

Usledila je kobna treća četvrtina. Na već desetu asistenciju Marinovića Birčević poentira za 33:40, a onda pogon gostiju potpuno staje, dok domaćinu sve polazi za rukom. Takav odnos snaga donosi seriju 12:0 za preokret 45:40.

Prva trojka Marinovića posle sedam pokušaja (61:55) ukazala je tračak nade gostima da mogu da ostvare ono za šta su prevalili dugačak put. Međutim, domaći su se bolje snašli i stigli da se odlepe na veliku razliku, doduše nedovoljnu za bolju poziciju u eventualnom međusobnom duelu, kada se uzme rezultat iz „Jezera“.

Najbolji pojedinac Spartaka u prvom susretu Bart „sveden“ je na 14 poena, ali uspehu su ovoga puta najviše doprineli: Korolev – 20 poena, Mekgrejt – 18, Koščejev i Homen – po 13 pogodaka.

Najefikasniji u Radničkom sa po 14 poena bili su MarinovićKalinić (sedam skokova) i Birčević, a plejmejker je sa 11 asistencija imao i „dabl-dabl“. Takođe dvocifren bio je i Lešić sa 12 poena, dodao je tome i šest skokova. Skromnije šutersko veče imali su Sili i Mlađan sa po pet poena, odnosno Dimić i Balmazović sa po dva pogotka. Bez poena ostali su najmlađi – Janković i Jevtović.

SPARTAK – RADNIČKI 81:68 (16:16, 15:20, 27:14, 23:18)

SANKT PETERSBURG
Dvorana: Spartak Arena
Gledalaca: 600
Sudije: Mogulkoč, Lučiš, Baumanis

SPARTAK: Mekgrejt 18, Koščejev 13, Bart 14, Korolev 20, Jakovenko 3, Fidi, Popov, Nesterov, Peršin, Voitjuk, Homen 13, Tkačenko

RADNIČKI: Sili 5, Janković, Lešić 12, Stevanović, Mlađan 5, Kalinić 14, Birčević 14, Dimić 2, Balmazović 2, Jevtović, Marinović 14.

Pre najavljenog pretposlednjeg kola Evrokupa, Radnički ima sledeći izazov u ABA ligi. Gost u 11. kolu regionalne lige biće slovenačka Krka, a meč je na programu u subotu od 21 čas.

Izvor: KKRadnički