Spalević i Tintor za miran zimski san (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog zabeležili su jako važnu pobedu u 14. kolu Jelen Super lige. „Đavoli“ su na svom „Čika Dači“ savladali Novi Pazar sa 2:0 (2:0) i tako popravili položaj na tabeli pred odlazak na zimsku pauzu.

Radnički je na ovom meču nastupio bez Rosića, Petronijevića, Ivana Petrovića, Kneževića, Fejse i Stojmirovića, a u protokolu nije bilo ni Simovića, pa je Ivančević ponovo imao problema da sastavi startnu jedanaestoricu. Priliku na štoperu je očekivano dobio Bubanja, dok je Ivana Petrovića na sredini  terena zamenio Stefan Nedović. Konačno, Stefan Petrović je zauzeo poziciju levog spoljnjeg igrača.

Pred sam početak meča održan je minut ćutanja, u čast preminulog navijača Radničkog Dušana Todorovića. Obe navijačke grupe se zatim u prvih dvadesetak minuta nisu oglašavale navijanjem.

U 11. minutu beležimo lepu priliku za Obrovca, ali njegov udarac završava tik pored stative gola Radničkog. Zatim je pokušao i Vidaković posle centaršuta opasnog Obradovića, međutim, nije bilo promene rezultata.

I onda, u 14. minutu, sevnula je kontra Radničkog preko leve strane, oboren je Petar Pavlović, a sudija Boško Jovanetić pokazao je na belu tačku. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je kapiten Kragujevčana Darko Spalević, tako da je Radnički poveo u 15. minutu igre.

Gosti su posle primljenog gola zaigrali nešto angažovanije, pa su tako u 21. minutu propustili odličnu priliku, nakon što je Lotinac pogodio stativu.

U 32. minutu opasno je zapretio Radnički. Pokušao je prvo Pavlović, a onda i Spalević, ali oba puta je fantastično intervenisao golman Pazara Miloš Budaković.

Ipak, spasa Pazarcima nije bilo u 34. minutu, kada je Krivokapić uputio udarac, lopta se na volšeban način odbila od jednog igrača gostiju i pala pravo na glavu Miloša Tintora, koji munjevito reaguje i na prelep način, sa nekih 10-11 metara, vara Budakovića. 2:0 za domaće.

Do kraja poluvremena beležimo još samo opasan napad gostiju po levoj strani, kada je Obradović probio, potom uputio pas u srce šesnaesterca Radničkog do Mutavdžića, čiji udarac završava daleko preko gola.

Drugo poluvreme je u potpunosti razočaralo. Obe ekipe se priredile pravu uspavanku za malobrojnu publiku na „Čika Dači“.

U 54. minutu pokušao je Kovačević iz velike udaljenosti, ali pored gola. Već u narednom napadu Kragujevčana velika greška odbrane Pazara posle centaršuta Marića, ali je Beljić otišao isuviše ukoso, pa je njegov udarac Budaković uspeo da zaustavi bez problema.

U 59. minutu fenomenalna, brza kontra Radničkog po levoj strani preko Kovačevića, koju Krivokapić nije uspeo da kruniše golom. U 72. minutu opasna prilika za goste, nakon slobodnog udarca Rusmira, ali je lopta završila pored gola. Do kraja meča pokušao je i Kecap, međutim, bio je neprecizan.

Važna pobeda za izabranike Radmila Ivančevića i nastavak uspešne tradicije Kragujevčana u duelima sa Pazarcima na „Čika Dači“. Radnički sada ima 16 bodova, što je sasvim solidna zaliha za mirnu zimu u kragujevačkom superligašu.

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva fudbaleri Radničkog gostuju Jagodini.

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 2000.
Glavni sudija: Boško Jovanetić (Užice).
Pomoćnici: Jovanović (Čačak) i Mrkić (Kosovska Mitrovica).
Žuti kartoni: Kovačević, Bunanja, Stefan Petrović (Radnički 1923), Lotinac, Obrovac (Novi Pazar)
Strelci: 1:0 Spalević (iz jedanaesterca) 15, 2:0 Tintor u 34. minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Tintor, Bubanja, Nedović (od 90. Popović), Kovačević, Krivokapić, Beljić, S. Petrović, Spalević (od 80. Andrić). Trener: Radmilo Ivančević.

NOVI PAZAR: Budaković, Đorđević (od 60. Nenadović), Lotinac (od 78. Bulat), Vidaković (od 46. Kecap), Rusmir, Obradović, Vuković, Mutavdžić, Obrovac, Marković, Arsenijević. Trener: Milan Milanović.