Šou Teriko Vajta u „Pecari“ – sledi Budućnost !! (VIDEO)

Pred dve i po hiljade ljudi u dvorani „Pecara“ u Širokom Brijegu, domaćin odigrao sjajno u duelu sa favorizovanim Radničkim, ali su gosti krajem treće deonice stegli redove i serijom 19:0 stavili do znanja na čijoj je strani kvalitet. Teriko Vajt ubedljivo najbolji na terenu. Kajli Vizer dao sjajan doprinos. Loše građenje Mutinih izabranika pod svojim košem.

Radnički je već u osmom minutu imao devet poena viška, ali su izuzetno motivisani doma’i, sjajnom borbenošću i uz veliku podršku publike, vrlo brzo vratili utakmicu u egal, te se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom 45:45.

Radnički je veoma loše skakao u ovoj utakmici, pa je Miroslav Nikolić u trećoj deonici u igru uveo Daču Mijatovića i Stefana Birčevića. Tako su gosti  poboljšali skok, ali su i domaći počeli da pogađaju.

U 27. minutu Široki odlazi na „plus pet“ i ima otvoren šut za tri poena. Međutim, Vragović promašuje trojku, a Aleksandar Ćapin, koji je već poznat po tome da drži neverovatnu koncentraciju tokom 40. minuta, a nekada i duže, kreće da igra „sam“ protiv Širokog.

Trojka  Ćapina u sledećem napadu  daje neverovatan psihološki doprinos Mutinim pulenima, da su od tog momenta krenuli da „lete“ po terenu. Emening, Vajt, Borisov i Ćapin prave seriju od 19:0 za četiri minuta i postavljaju stvari na svoje mesto.

Teriko Vajt je sa sirenom koja označava kraj treće deonice pogodio koš sa linije „trojke“ na svojoj polovini, i to u skoku, slabijom (levom) rukom kada je šut u pitanju, što je dodatno dezorganizovalo domaćina.

U 33. minutu domaći konačno pogađaju jedno slobodno bacanje, dok minut kasnije postižu i koš iz igre.

Sam kraj je obeležilo iskustvo Bojana Krstovića i „najniža“ postava Radničkog koja je igrala ove sezone. Domaći su šutirali potpuno nerezonski, te je Radnički otišao i na 18 poena viška.

Trojkom Džounsa Široki je sa zvukom sirene ostao na – 15, u veoma teškoj poziciji kada je u pitanju opstanak u ligi, dok je Radnički upisao veoma važne bodove u borbi za sam vrh tabele, nakon poraza Partizana i pred duel sa Podgodičanima.

Sa 29 poena i deset skokova, Teriko Vajt je bio najbolji na terenu (indeks 38), dok mu se Ćapin pridružio sa 17 poena i pet asistencija. Veoma važna karika na ovoj utakmici bio je sve bolji Metju Emening sa 14 poena i pet skokova.

Kod ekipe Širokog, partiju života odigrao je Boris Barać sa 25 poena, šest skokova, četiri asistencije. Uz njega, najraspoloženiji je bio Peršić sa 20 poena. Naš Marko Šutalo je postigao 11 poena uz tri asistencije.

KK Široki Wwin – KK Radnički  85:100  (21:24, 24:21, 22:32,18:23.)

Dvorana: Pecara, Široki Brijeg.

Gledalaca: 2500.   Sudije: Dožai, Petek, Radojković

KK Široki: Šutalo 11, Babić, Ramljak 4, Bilinovac 4, Peršić 20, Bošnjak, Sakić 4, Frimen 4 Barać 25, Vragović 9, Rikić, Džouns 8.

KK Radnički: Miljenović, Sinovec 7, Ćapin 17, Jović, Marković 5, Emening 14, Birčević 10, Borisov 8, Krstović 2, Mijatović, Vajt 29, Vizer 8.

Radnički u sledećem kolu igra jedan od najvažnijih susreta u istoriji kluba, protiv podgoričke Budućnosti, u subotu, 2.marta u kragujevačkoj hali „Jezero“, gde ukoliko se upišu novi bodovi,  sam vrh tabele će biti mesto Kragujevčana.