Slom Sušičana u finišu

Fudbaleri Sušice pretrpeli su ubedljiv poraz na gostovanju valjevskoj Budućnosti Krušik u 14. kolu Srpske lige Zapad – 1:4 (1:1).

Dobro su Sušičani počeli utakmicu i propustili par izglednih prilika pred golom domaćina, koga sa klupe predvodi Kragujevčanin i nekadašnji trener Radničkog Slaviša Kovačević.

Najbolju šansu u ovom delu susreta imao je Nenad Đurđević, koji se posle nesebične asistencije Cvijovića našao u idealnoj poziciji da zatrese mrežu Valjevaca, ali je isuviše oklevao i dao dovoljno vremena golmanu Budućnosti Milinkoviću da interveniše.

Domaći tim je do prednosti došao 25. minutu. Osamnaestogodišnji Marko Belušević iskoristio je uspavanost odbrane Sušice nakon centaršuta Drakulića i poslao loptu iza leđa Alekse Pešića.

Par minuta kasnije, Belušić šalje povratnu loptu glavom ka Plećiću, koji ne uspeva da je zahvati.

Iskusni napadač Sušice Nenad Đurđević je preciznim udarcem sa desetak metara u 32. minutu poravnao rezultat i na najbolji mogući način se iskupio za promašaj na samom startu utakmice.

Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog dela igre, da bi drugo poluvreme otpočelo šansom za korpulentnog Plećića, ali je tom prilikom dobro odreagovao čuvar mreže Kragujevčana Aleksa Pešić. Pokušao je potom i Drakulić nakon prekida, ali je lopta „fijuknula“ preko prečke.

Na drugoj strani, Nenad Đurđević je zadavao velike probleme odbrani valjevskog tima, ali nikako nije uspevao da još jednom pogodi cilj.

Domaćin je do ubedljivog trijumfa došao u samom finišu susreta. Najpre je Belušević iskoristio upotrebljiv centaršut Cigulajkića i svojim drugim pogotkom u 85. minutu doneo novo vođstvo valjevskom timu.

Mladi napadač valjevskog srpskoligaša je u 89. minutu iskoristio neodlučnost odbrane Sušice da postigne het-trik i svom timu obezbedi kapitalnu prednost od 3:1.

Tačku na ovaj susret stavio je Josipović u 90. minutu posle ubačene lopte od strane Stanića.

Bio je ovo četvrti poraz Sušice u tekućoj sezoni, koji joj je doneo novi pad na tabeli. Ekipa trenera Miroslava Stakića sada je jedanaesta sa 20 osvojenih bodova.

Narednog vikenda fudbaleri Sušice dočekuju ekipu Tutina.