Slab otpor šampionu

Fudbaleri Radničkog poraženi su posle jedne blede partije na gostovanju beogradskom Partizanu sa ubedljivih 5:1 (2:0). Kišno veče u Beogradu donelo je i kišu golova, ali na nesreću igrača Radničkog većina je završila u njihovoj mreži.

Iako su iz Radničkog pre meča najavljivali da će iznenaditi crno-bele, na terenu je ekipa Radmila Ivančevića delovala anemično i inferiorno, uputivši prvi udarac ka golu Stojkovića tek u drugom poluvremenu, i to iz jedanaesterca. Partizan je pružio najbolju igru od početka sezone i znalački koristio greške Kragujevčana.

Da će ovo biti njegovo veče, Nikola Ninković je najavio već u 6. minutu, kada je posle nekoliko dobrih poteza uposlio Fofanu, koji iz okreta šutira preko gola. U 8. minutu velika greška Petrovića, Jojić je to iskoristio, izašao sam pred Čančarevića, koji startuje na fudbalera Partizana u svom šesnaestercu. Jojić je pao, ali sudija Spasić, ispravno reaguje i pokazuje igraču Partizana žuti karton zbog simuliranja. U 14. minutu pokušao je Ninković, ali je njegov udarac završio pored gola. Dva minuta kasnije na sličan način pokušava Malbašić, ali takođe neuspešno.

Partizan je terensku inicijativu materijalizovao u 17. minutu. Opet je Ninković bio u glavnoj ulozi. Nakon prodora po desnoj strani poslao je idealan centaršut ka Fofani, koji postiže svoj prvenac u dresu crno-belih.

U 28. minutu Ninković salje loptu u prostor iza odbrane Radničkog, ali je golman Čančarević bio brži od Jojića.

Igrao se 35. minut kada je Partizan duplirao vođstvo. Korner je izveo Ninković, a Volkov se samo poklonio i smestio loptu u mrežu gostiju.

U 42. minutu Ninković je opet prošao po desnoj strani, kao kod prvog gola, uputio loptu po zemlji u šesnaesterac Radničkog, a Malbašić u padu šutira tik pored gola.

Na poluvremenu Ivančević uvodi Petronijevića umesto Nedovića.

Igrao se 50. minut kada je dosuđen jedanaesterac za crno-bele. Tintor je srušio Malbašića u kaznenom prostoru Radničkog, a sudija Spasić pokazao na belu tačku. Čančarević je zaustavio udarac Ninkovića sa penala, ali se na njegovu nesreću lopta ponovo odbila do igrača Partizana, koji ovaj put uspeva da prosledi loptu u mrežu za ubedljivih 3:0.

Prvu ozbiljniju šansu Radnički je stvorio u 54. minutu. Marić je sjajno prošao po levoj strani, Marković ga srušio u šesnaestercu Partizana, pa je sudija Spasić dosudio nasjtrožu kaznu za Kragujevčane. Međutim, udarac Beljića sa jedanaest metara zaustavio je Stojković.

Ipak, tri minuta kasnije Radnički stiže do gola. Marić je primio loptu na nekih 25 metara od gola Partizana, „zategao“ levicom, lopta nezgodno oskočila i prevarila Stojkovića. Plamičak nade za Radnički.

Usledio je nešto mirniji period igre, sa velikom borbom na sredini terena. Radnički se posle datog gola okuražio i zaigrao malo bolje. U 75. minutu Matijas Porkari je ušao u igru umesto Slavka Marića i tako debitovao u dresu Radničkog.
U 76. minutu beležimo odličan prodor Fejse po levoj strani, koji je ušao u kazneni prostor Partizana i prosledio loptu do Spalevića, ali se kapiten Kragujevčana nije baš najbolje snašao ispred gola Stojkovića.

Igrao se 83. minut kada je još jedan Partizanov mladi biser Andrija Živković, koji je samo par trenutaka pre toga ušao umesto večeras izuzetno raspoloženog Ninkovića, efektno zatresao mrežu Čančarevića.

Taj gol kao da je u potpunosti dotukao fudbalere Radničkog, koji su krenuli da prave kardinalne greške u odbrani, koje na njihovu sreću Jojić, Malbašić i Mitrović nisu uspevali da kazne.

Međutim, napadač Partizana Aleksandar Mitrović ipak uspeva da se golom oprosti od navijača crno-belih, pošto je u 90. minutu matirao Čančarevića za konačnih 5:1.

Očajna igra Kragujevčana, posle koje je trener Ivančević najavio „rezove“ u timu.

Ekipi je potrebna šok terapija, obzirom da u subotu stiže Crvena zvezda na „Čika Daču“.

Partizan – Radnički 1923 5:1 (2:0)

BEOGRAD
Stadion Partizana
Gledalaca: 5.000.
Glavni sudija: Ninoslav Spasić (Surdulica)
Pomoćnici: Milan Minić (Niš) i Miloš Gagić (Negotin).
Žuti kartoni: Malbašić, Ilić, Volkov, Marković (Partizan), Fejsa, Tintor, Stojmirović (Radnički 1923).
Strelci: 1:0 Fofana 17, 2:0 Volkov 35, 3:0 Ninković 31, 3:1 Marić 58, 4:1 A. Živković 83, 5:1 Mitrović u 90. minutu.

PARTIZAN: Stojković, Aksentijević, Obradović, Stanković, Volkov, Marković, Jojić, Malbašić, Ilić (od 78. Đemba Đemba), Ninković (od 65. Živković), Fofana (od 71. Mitrović). Trener: Vuk Rašović.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Stefan Petrović, Fejsa (od 84. Pavlović), Tintor, Otašević, Marić (od 75. Porkari), Ivan Petrović, Nedović (od 46. Petronijević), Beljić, Stojmirović, Spalević. Trener: Radmilo Ivančević.