Skok na treće mesto

13943202832614_djd_7791_resize_2

U 7. kolu Super lige Srbije, košarkaši Radničkog savladali su čačanski Borac u „Jezeru“ sa 86:67 (26:12, 20:19, 11:17, 29:19) i tako zabeležili četvrti trijumf u sezoni. Ovom pobedom Radnički se popeo na treće mesto, nakon što je Mega Vizura poražena od Partizana u „Pioniru“.

Kragujevčani su rutinski stigli do očekivanog trijumfa, mada su imali „crne minute“ na početku trećeg perioda.

Već polovinom prve deonice domaćin je stigao do deset poena prednosti (15:5), pre svega zahvaljujući dobrom šutu za tri poena. Odbrana Čačana nije imala rešenja za raspoložene Marnovića, Kalinića i Dimića, koji su na prvi obavezni odmor odveli Radnički sa 14 poena prednosti – 26:12.

Već u 14. minutu Radnički je otišao na „plus 21“ (37:16), ali su gosti uspeli da do kraja poluvremena spuste prednost Kragujevčana na 46:31.

Na početku drugog poluvremena domaći tim jednostavno nije ličio na sebe. Usledilo je nekoliko vezanih grešaka i promašaja, što su gosti iskoristili i spustili se na „minus 5“ (46:38). Nakon pet minuta bez postignutog koša, „crnu seriju“ prekida Kalinić sa linije slobodnih bacanja, na šta su se nadovezali poeni Birčevića i trojka Marinovića, pa su Kragujevčani brzo vratili dvocifrenu prednost (53:43). U poslednju deonicu Radnički je ušao sa devet poena prednosti (57:49).

Domaći su meč prelomili sredinom poslednje četvrtine, kada su otišli na „plus 17“ (75:58), čime je faktički bilo i rešeno pitanje pobednika na ovoj utakmici.

U redovima Kragujevčana tri igrača su imala dvocifren učinak: Birčević 20, Marinović 18 (4-5 trojke) i Kalinić 16 poena. Kod Čačana se najviše istakao Protić sa 19 poena.

Sledeću utakmicu Radnički igra u beogradskom „Pioniru“, a protivnik je Partizan. Taj duel je na programu u nedelju od 21 sat.

Radnički- Borac Mozzart Sport 86:67 (26:12, 20:19, 11:17, 29:19 )

Dvorana: Jezero