Simović bez premca u Jagodini

Trkom koja je juče vožena na stazi u Jagodini zvanično je otvorena nova karting sezona u Srbiji. Kragujevački AMK 034 Racing Team su na premijernoj trci u sezoni predstavljala četvorica vozača, od kojih je najveći uspeh ostvario Nikola Simović, koji je uprkos lošim vremenskim uslovima uspeo da pobedi u obe trke Klase 6 Tagg 125.

U istoj klasi nastupio je i Lazar Mašulović, koji je u prvoj trci zauzeo sedmo, a u drugoj deveto mesto.

Tehnički problemi sprečili su Milana Stanojevića da nastupi u svojoj klasi, dok je Dragan Đorđević u Klasi 7 Tagg SP+ zbog problema sa pucanjem svećice ostao bez plasmana u prvoj trci, dok je u drugoj zauzeo visoko drugo mesto.

Kragujevački klub je u ekipnom plasmanu zauzeo četvrto mesto u trci jedan, odnosno odlično drugo mesto u trci dva, tik iza šampiona države Jagodine.

Naredna trka Otvorenog karting prvenstva Srbije vozi se na motodrumu u Kuli 7. i 8. maja.