Silovit start vaterpolista Radničkog na turniru Regionalne lige

Vaterpolisti Radničkog odlično su otvorili turnir B grupe Regionalne A1 lige, u Dubrovniku, pošto su ubedljivo savladali ekipu Budve, rezultatom 17:9.

Kragujevčani su od starta zaigrali čvrsto u odbrani, pa nisu primili nijedan gol u celom prvom poluvremenu. Golman Lazar Dobožanov završio je taj deo susreta sa stoprocentnim učinkom i sedam odbrana, pa je posle ubedljivog vođstva na poluvremenu (6:0) njegovo mesto među stativama zauzeo Stefan Todorovski.

Međutim, nije sve teklo tako glatko i u napadu Radničkog od početka susreta, pošto su posle nekoliko neiskorišćenih kontranapada prvi gol postigli tek posle sedam minuta igre, kada se centar Nikita Krug sjajno izborio između dvojice čuvara i zakucao loptu u mrežu.

Ipak, u drugoj četvrtini Šumadinci su uspostavili svoj prepoznatljivi ritam igre i u napadu, pa su ovaj period rešili u svoju korist sa čak 5:0.

Odmah po povratku sa odmora Radnički je stekao i sedam golova „viška“ (7:0), ali je ekspresno uzvratio Marko Vukmirović sa distance, za prvi pogodak Budvana. Dva minuta pre kraja trećeg perioda srpski predstavnik imao je i devet golova „viška“ (12:3), ali je Blažo Mitrović sa dva vezana gola vratio razliku na sedam (12:5).

U poslednjoj deonici izabranici Uroša Stevanovića održavali su stečenu prednost i na kraju došli do sasvim zasluženog trijumfa.

U timu Radničkog bilo je više raspoloženih strelaca, a prednjačili su Marko Radulović sa četiri i Filip Janković sa tri gola. Na drugoj strani najefikasniji bio je Blažo Mitrović sa pet golova, a pratio ga je Marko Vukmirović sa tri.

U petak od 17 časova Kragujevčane očekuje drugi meč u Dubrovniku, protiv ekipe Solarisa iz Šibenika, sa kojom su u protekle dve sezone vodili velike borbe za plasman u viši rang. Direktan prenos te utakmice obezbeđen je na Sportklubu 3.

Na otvaranju turnira Jug je pobedio ekipu Jadrana iz Herceg Novog, rezultatom 12:3.

BUDVA – RADNIČKI 9:17 (0:1, 0:5, 5:6, 4:5)

DUBROVNIK
Bazen u Gružu.
Bez prisustva publike.
Sudije: Nenad Periš (Split) i Jakov Blašković (Dubrovnik).

BUDVA: Mandić, D. Dragović, Giga, Kovačević 1, Mitrović 5, N. Dragović, Jablan, Vukmirović 3, Vukičević, N. Ivanović, M. Ivanović, Franeta, Duletić, Korać. Trener: Pejaković.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 1, Stanojević 2, Janković 3, Toholj, Krug 2, Ukropina 1, Branković, Pljevančić, Miličić 1, Lukić 2, Panić 1, Todorovski, Radulović 3. Trener: Stevanović.

Izvor i foto: SPD Radnički