Silovit start „tigrica“ u plej-autu

Rukometašice kragujevačkog Radničkog uspešno su startovale u plej-aut fazi Super lige Srbije, pošto su večeras u hali „Jezero“ savladale Železničar iz Inđije rezultatom 33:28 (16:13).

Gošće su bolje ušle u meč i imale prednost u većem delu prvog poluvremena. Ipak, u poslednjih pet minuta ovog dela igre Kragujevčanke su se prenule, preokrenule rezultat u svoju korist i na odmor otišle sa tri gola prednosti – 16:13.

U drugom poluvremenu rukometašice Radničkog delovale su znatno sigurnije, tako da su u 36. minutu došle do maksimalnih „plus sedam“ – 20:13. Inđijke su do kraja utakmice bezuspešno pokušavale da uhvate rezultatski priključak, pa su bodovi zasluženo ostali u „Jezeru“.

Sa dvanaest postignutih pogodaka Jovana Stoiljković je predvodila listu strelaca u pobedničkom timu. Sedam golova postigla je Ivana Janković, a pet Ksenija Petrović. Fenomalnu partiju pružila je i Tijana Ćosić na golu, sa čak devetnaest uspešnih intervencija.

U ekipi Železničara prednjačila je Suzana Miličić sa četrnaest pogodaka, dok je Aleksandra Stamenić postigla šest.

ŽRK Radnički Kragujevac -ŽRK Železničar Inđija 33:28 (16:13)

Kragujevac
Hala:
„Jezero“.
Gledalaca: 150
Sudije: Miloš I Đorđe Jevtić
Sedmerci:  Radnički 2(1), Železničar  3(2)
Isključenja: Radnički 6 min, Železničar 10 min

RADNIČKI: Ćosić (19 odbrana), Petrović 5, Begović, Jelesijević 2, Blagojević, Radović, Ležaja, Lukić 2, Stajković, Kojić 3, Stoiljković 12, Stepanović 1, Kulić 1, Janković 7.

ŽELEZNIČAR: Žak, Magoč, Gudurić 2, Stojsavljević 2, Vlaisavljević, Dragović 3, Gacić, Kostić (14 odbrana), Stamenić 6, Anjol, Ivanić 1, Lukač, Miličić 14.

U sledećem kolu popularne „tigrice“ dočekuju ekipu Kikinde.