Silni Radnički – Vranjanci platili ceh (VIDEO)

Goropadni kragujevački prvoligaš, bez problema, upisao je šestu uzastopnu pobedu u isto toliko mečeva tokom proleća. U uvodnim minutima bilo je jasno da domaćini neće da odustanu od ustaljene ofanzivne igre, tako da se tek pošto je lopta krenula sa centra u šansi našao Živadinović. Ono što je tada propustio, nadoknadio je ubrzo, najpre u 4. minutu, posle odličnog proigravanja Stojakovića našao se oči u oči sa golmanom Bubonjom i lako zatresao mrežu. Nepuna dva minuta kasnije, ponovo je isti igrač zatresao mrežu Vranjanaca, sa leve strane. Brzo vođstvo nije zadovoljilo igrače Radničkog, koje je u 11. minutu moglo da bude uvećano, ali je za to nedostajao tek za malo precizniji Spalevićev udarac.

Gosti su uzvratili preko Šikanića, čiji je udarac glavom zaustavio sve bolji golman Čančarević. Za taj promašaj Dinamo je kažnjen u 17. minutu, kad je posle izvedenog kornera Lepovića, kapiten Milošević savladao Bubonju, a tri minuta kasnije, u strelce se upisao najubojitiji igrač Prve lige i vođa navale Kragujevčana Spalević – 4:0. U 30.minutu, Lepović je šutirao iznad gola, potom je Bubonja pravovremenim istrčavanjem osujetio Kostića i u finišu poluvremena, Spalevićev udarac završio je pored gola.

Monotoniju je „razbio“ pokušaj Živadinovića, posle odlične akcije Vidića i Božovića. Gotovo u sledećem napadu Tintor je asistirao Stojakoviću, čiji je udarac bio nezuastvljiv za golmana gostiju. I pored visokog vođstva Kragujevčana, igrači Dinama su se trudili da ugroze gol domaćina, a Petrovićev udarac Čančarević je izbacio u korner. Potom je u šansi, u 65. minutu, bio i Nikola Filipović, kad je iz blizine šutirao za još jednu odlično odbranu golmana domaćina. Strelac je posle bega po desnoj strani bio Petrović.

Najbolju priliku za počasni pogodak gosti su imali tri minuta kasnije, kad je Tintor izašao sam ispred Čančarevića, lopta je otišla pored stative. Na sličan način, ali na drugoj strani reagovao je Vidić, a uzdasi su se čuli posle odličnog solo prodora zapaženog Kostića, koji je u nizu dugom 70 metara ostavljao jednog za drugim igrače Dinama, ali nije savladao poslednju prepreku, golmana Bubonju. Iz daljine je pokušao Tintor, odlično je paradom Čančarević reagovao na udarac, a tačku je novim promašajem stavio Vidić.

KRAGUJEVAC.
Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 1.500.
Sudija: Branko Labus (Novi Sad).
Pomoćnici: Savović (Bačka Palanka) i Cvjetičanin (Sombor).
Žuti karton: Petrović (Radnički 1923).
Strelci: Živadinović u 4. i 6, Milošević u 17, Spalević u 20, Stojaković u 57. i Petrović u 71.minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević 8, Božović 8, Ristić 8, Tintor 8,5, Milošević 8,5, Nedović 8, Lepović 8, Stojaković 8,5 (od 60. Petrović 8), Živadinović 9 (od 67. Karamatić -), Kostić 9, Spalević 8 (od 46. Vidić 8).

DINAMO: Bubonja 6 , Milan Tasić 5,5 (od 72. Spasić -), Miloš Tasić 6, Šikanić 6, N. Tasić 5 (od 46. Jovanović 5,5), Petrović 5,5, Mijatović 6, M.Filipović 5,5 (od 50. N. Filipović 5,5), Sovilj 6, Mirčeta 6, Tintor 6,5.

Igrač utakmice: Predrag Živadinović.

Rezultati i tabela nakon 23.kola Prve lige Srbije.