Sigurna pobeda efikasnog Radničkog (VIDEO)

Na stadionu Čika Dača odigrana je prvenstvena utakmica između domaćeg Radničkog i Zemuna, koju je domaćin dobio sa 3:1. Lepu fudbalsku predstavu upotpunili su navijači oba tima, Crveni Đavoli i Taurunum Boysi, koji su sa iste tribine, što je stvarno kuriozitet u Srbiji, bodrili svoje timove na sportski način, i tako poslali poruku i lekciju svim ostalim navijačkim grupama u Srbiji kako treba podržavati voljeni klub.

Na samom meču, prva uzbuđena viđena su kada je iz izgledne pozicije posle slobodnog udarca igrač Zemuna Stanković šutirao preko gola Čančarevića. Uzvratio je Radnički preko Spalevića i kapitena Miloševića, ali je golman Zemuna Kirovski u oba slučaja bio siguran. U 30. minutu ipak nije bio te sreće, jer je Radnički stigao do vođstva, posle snažnog udarca Spalevića pod prečku. Tijeri, koji se dovodio u vezu sa Radničkim, je imao šansu za izjednačenje, ali je odbrana domaćih dobro reagovala. U 42. minutu Živadinović je zatresao mrežu Zemunaca, ali je gol poništen jer je pomoćni sudija signalizirao ofsajd u kojem se nalazio Tintor.

U drugom poluvremenu Radnički je nastavio sa napadima, i u 52. minutu Spalević se našao u velikoj prilici, a golman gostiju Kirovski je zakasnio sa startom i oborio ga u kaznenom prostoru. Sudija je bez oklevanja dosudio jedanaesterac, a sigurni izvođač bio je iskusni Spalević, koji je tako postigao svoj drugi gol na meču. Ipak, samo je 6 minuta prošlo, a Zemunci su izjednačili. Ponovo je dosuđena najstroža kazna, ovoga puta zbog igranja rukom u kaznenom prostoru kapitena Radničkog Miloševića, a strelac sa bele tačke za Zemun bio je Vujošević, i tako vratio nadu svom timu da mogu bar do boda na ovom meču. Ipak, do kraja meča, samo je Radnički imao prilike da uveća vođstvo, dok su napori Zemunaca da dođu do gola Čančarevića ostajali bezuspešni. Veliku priliku za da reši pitanje pobednika imao je Stojaković u 73. minutu, ali nije uspeo da iskoristi odličnu asistenciju Spalevića. Međutim, njegov promašaj ispravljen je u 87. minutu, kada je viđena najlepša akcija na meču. Kostić je sjajno probio po levoj strani i uposlio Lepovića, koji je fantastičnim volej udarcem matirao Kirovskog, i postavio konačnih 3:1.

Rаdnički 1923 – Zemun 3:1 (1:0)

KRAGUJEVAC.
Stаdion: “Čikа Dаčа“.
Gledаlаcа: 1.000.
Sudijа: Ilijа Brdаr (Novi Sаd).
Pomoćnici: Milošević (Vršаc) i Petrović (Kikindа).
Žuti kаrtoni: Milošević, Božović (Rаdnički 1923), Vukojičić, Nikolić, Tijeri (Zemun).
Strelci: 1:0 Spаlević 30, 2:0 Spalević 52. (iz jedаnаestercа), 2:1 Vujošević 58. (iz jedаnаestercа), 3:1 Lepović u 87.minutu.

RADNIČKI 1923: Čаnčаrević, Božović, Ristić, Tintor, Milošević, Nedović, Lepović, Stojаković (od 86. Rаdovаnović), Živаdinović (od 67. Kostić), Petrović (od 71. Kаrаmаtić), Spаlević. Trener: Vlado Čapljić.

ZEMUN: Kirovski, M. Cvetković, Milosаvljević, Tijeri, Nikolić, Simeunović, G. Cvetković, Vukojičić (od 76. Vukojević), Brаjović, Stаnković (od 46. Vujošević) , Gаčić (od 54. Nikolić). Trener: Radmilo Jovanović.

Igrаč utаkmice: Dаrko Spаlević (Rаdnički 1923).

Rezultati i tabela nakon 19.kola Prve lige.

U nedelju 27.marta 2011.godine sa početkom u 15 časova, Radnički gostuje u Sremskoj Mitrovici.
Protivnik je domaćin Srem, koji je zabeležio dva poraza na startu prolećnog dela prvenstva.