Siguran start odbojkaša Radničkog u Balkanskom kupu

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog zabeležili su pobedu na startu Balkanskog kupa u Ankari. Kragujevčani su bili uspešniji od grčke Kifisije, rezultatom 3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:16), pa će u današnjem duelu sa domaćinom i glavnim favoritom turnira, turskim Halkbankom, pokušati da se domognu prvog mesta koje vodi u CEV Čelendž kup.

Šumadinci su relativno lako rešili uvodni set u svoju korist, ali su Grci uzvratili u drugoj deonici, u kojoj im je malo nedostajalo da prokockaju dvocifrenu prednost.

Najveća borba vodila se u trećem setu. Radnički je tokom čitavog perioda održavao minimalnu prednost, koju je poenom kapitena Matića uspeo da pretvori u vođstvo od 2:1 u setovima.

Neizvesnosti je bilo i na početku četvrtog seta, a onda su Kragujevčani „dodali gas“ i ostavili protivnika „u prašini“ za konačnih 3:1 i prvu pobedu na turniru.

U timu Radničkog nije bilo Iranca Tuktea, koji zbog reprezentativnih obaveza nije ni doputvao u Tursku, kao ni kubanskog dizača Rikarda Kalva, koga je sasvim solidno odmenio mladi Vukašin Antić.

Šumadince danas od 17.30 časova očekuje odlučujući duel u borbi za prvo mesto na turniru protiv turskog Halkbanka.