Šesta pobeda Grbičana

Ekipa Slobode, foto: M. Jovičić

Iako su kao novi član Zone “Morava” Grbičani ušli sa skromnim ambicijama da zauzmu mesto u sredini tabele, u prvih šest kola ostvarili su rezultate u koje sami nisu verovali. Pod  budnim okom trenera Željka Buzića ekipa Slobode do sada beleži samo pobede. Danas je na pomoćnom terenu Stadiona “Čika Dača” savladana, mnogo teže nego što se očekivalo, veoma dobra ekipa Mladosti iz Oplanića, koja je znatno pojačana u odnosu na prethodnu sezonu igračima Sloge iz Kraljeva.

Dugo su Grbičani opsedali gol gostiju, ali je odbrana na čelu sa izvanrednim golmanom mladim Nikolom Jorgićem, odolevala sve do 73. minuta. Tada je u kaznenom prostoru Mladosti oboren Slobodan Živić i sudija  Radosavljević je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Igrači Mladosti su oštro protestovali zbog čega je sudija morao da ih smiruje kartonima.

Siguran izvođač sa 11 metara bio je kapiten Slobode Jovan Đorđević i tako doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0, što se na karju pokazalo da je bilo dovoljno za šestu pobedu u nizu u ovom prvenstvu.

U 35 minutu prvog poluvremena povrećen je štoper Slobode Bojan Jovanović, inače sin poznatijeg Zorana Jovanovića Piveta, nekadašnjeg igrača Radničkog i trenera, sada na čelu kragujevačke Slavije. On je prevezen u bolnicu, jer mu je, kako je konstatovano, “iskočilo” desno rame.

Sloboda je u prvom poluvremenu imala šanse da obezbedi prednost, ali su Slavković,

Pajković i Živić bili neprecizni. Jeinu izgledaniju priliku za goste u 20. minutu propustio je Milosavljević, jer je driblovao u šesnaestercu Grbičana i izgubio loptu.

U drugom poluvremenu bilo je više uzbuđenja. U 60. minutu Uroš Đorđević je sa pet metara glavom šutirao u golmana, samo minuta kasnije Keljević pored gola. Odlično je šutirao i ofanzivni levi bek Jovica Aleksić, ali je golman gostiju paradom uspeo da izbaci loptu u korner.

Pokušavali su Živić i Slavković da savladaju golmana Mladosti , ali bez uspeha. Malo je nedostajalo da gosti kazne ove promašaje. U 86. minutu golman Slobode Boris Marjanović odbranio je “zicer” Darka Aleksića, sa svega nekoliko metara. Na drugoj strani rezervista  Đorđe Stevanović  u poslednjem minutu igre iskosa sa desne strane ukrao je golmanu loptu, ali je šutirao pored praznog gola.

Posle ove minimalne ali značajne pobede ekipa Slobode je zadržala prvo mesto na tabeli Zone “Morava” sa maksimalnim učinkom od 18 bodova, ispred  Bana iz Raške, koji ima  tri poena manje, jer je izgubio utakmicu od Grbičana na svom terenu.

U narednom kolu  Sloboda putuje u Prijevor kod Čačka, koji  juče pobedio Partizana u Cerovcu sa 5:0.

SLOBODA (DG) – MLADOST (Oplanići) 1:0 (0:0)

Stadion: Prvi pomoćni teren “Čika Dača”.
Sudija: Nikola Radosavljević (Baljevac).
Pomoćnici: Fikret Međedović  (Novi Pazar), Milan Pašalić (Raška).
Strelac: Jovan Đorđević iz jedanaesterca u 73. minutu.
Žuti kartoni: Parezanović, Tasić (Mladost).

SLOBODA: Marjanović, Marinkov (Zdravković), Aleksić, J. Đorđević, Jovanović (Grujović), Nikolić , Kelejvić, Slavković, U. Đorđević (Stevanović), Pajković, Živić.

MLADOST (O): Jorgić, Dragićević, Bogićević, Parezanović, Mikić, Bižić, Aleksić, Tasić  (Đorić), Milosavljević, Ivezić, Sekulić.

IGRAČ UTAKMICE: Jovica Aleksić (Sloboda)