Sedmerci kobni po Šumadince

Tako blizu, a tako daleko. Rukometaši Radničkog su u sjajnoj atmosferi, pred 2 000 svojih pristalica u kragujevačkom „SBB Jezeru“, uspeli da savladaju češku Duklu u revanš utakmici prvog kola Evropskog kupa, ali to nije bilo dovoljno da obezbede plasman u narednu rundu ovog prestižnog evropskog takmičenja. Regularni deo utakmice okončan je rezultatom 23:21 u korist Kragujevčana, koji su tako anulirali zaostatak od dva gola iz prvog meča (29:31), da bi u penal seriji koja je usledila Česi imali „deblje živce“, tako da su na kraju izašli kao krajnji pobednici iz ovog veoma uzbudljivog dvomeča.

Radnički je sjajno otvorio utakmicu i u 5. minutu pogotkom Barudžića poveo sa 3:0. Gosti su u tim trenucima delovali zbunjeno u proključalom „SBB Jezeru, no malo pomalo u 12. minutu dolaze do izjednačenja (3:3).

Nakon jedanaestominutnog golgeterskog posta, domaćin preko Grubora ponovo dolazi do rezultatske prednosti (4:3), ali samo nakratko, pošto gosti ubrzo vraćaju rezultatski egal (5:5). Usledio je novi nalet Radničkog u finišu prvog poluvremena za „plus dva“ (9:7), međutim, i ovoga puta su Česi imali spreman odgovor, tako da se na pauzu otišlo sa nerešenim rezultatom – 10:10.

Sredinom drugog poluvremena Radnički dolazi do najvećeg vođstva od pet golova prednosti (17:12), ali ni to nije bilo dovoljno da se slomi otpor češkog vicešampiona. Usledila je dramatična završnica, u kojoj su Šumadinci pogotkom Đerića došli do neophodnog trijumfa od dva gola razlike – 23:21.

Pristupilo se potom izvođenju sedmeraca, gde su Česi bili precizniji i ukupnim rezultatom 25:24 obezbedili su plasman u narednu rundu Evropskog kupa.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Miloš Barudžić sa 7 i Filip Grubor sa 5 pogodaka, dok su kod gostiju iz Češke golgeterski najraspoloženiji bili Filip Brezina sa 5 i Jakub Svitak sa 4 postignuta gola.

Radnički se nalon eliminacije sa evro-scene okreće obavezama u ARKUS ligi, gde će u odloženoj utakmici prvog kola gostovati u Beogradu, ekipi Partizana u utorak, 20. septembra, sa početkom u 16:30.

Radnički – Dukla 25:24 (10:10, 23:21, 2:3)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Gledalaca : 2000.
Sudije : Kristof Altmar, Marton Horvat.
Sedmerci : Radnički 13 (6), Dukla 9 (6).
Isključenja : Radnički 10 min, Dukla 6 min.

RADNIČKI: Maljević, Grubor 5, Stanisavljević 1, Prodanović 2, Mutavdžić 4, S.Đerić, Mojsilović, Kasalović 1, Barudžić 7, Knežević 1, Utvić, L.Đerrić 3, Stanojev 1, Vasiljević, Jovanović, Zlatanović (11 odbrana).

DUKLA: Zelenka, Vojtela 3, Svitak 4, Brezina 5, Votava ( 3 odbrane), Bolehovski, Rumian 1, Krusberski 3, Dokupil, Kristek 2, Petržala (11 odbrana), J.Rakouski, Hlinka 3, Moravčik, M.Rakouski 3.