Šapčanke udaljile Kragujevčanke od plej-ofa

Tesan poraz pretrpele su rukometašice Radničkog na gostovanju ekipi Medicinara u Šapcu, u utakmici 18. kola ARKUS lige – 29:28 (13:13). Kragujevčanke su ovim porazom drastično umanjile šanse da se nađu u završnom doigravanju za titulu, za razliku od Šapčanki, koje su smenile novosadsku Vojvodinu na „koti četiri“.

Za razliku od prvog duela sa Šapčankama u ovoj sezoni, u kome su doživele ubedljiv poraz od čak 10 golova razlike, rukometašice Radničkog su ovoga puta pružile daleko jači otpor prošlogodišnjem finalisti Kupa Srbije, ali nedovoljno da se u prestonicu Šumadije vrate makar sa jednim osvojenim bodom.

Sve do finiša prvog poluvremena rezultatska prednost je uglavnom bila na strani kragujevačkog tima, koji je u par navrata uspevao da se odlepi i na tri gola razlike. Šapčanke su održavale korak za gošćama iz srca Šumadije i strpljivo čekale trenutak za preokret, koji se ukazao neposredno pred odlazak na odmor, kada su nakon serije 5:1 došle do minimalne prednosti (13:12).

Na pauzu se, ipak, otišlo sa rezultatskim egalom (13:13), da bi početkom drugog poluvremena Kragujevčanke ponovo uspostavile dominaciju na parketu hale Zorka i vratile se na maksimalnih „plus tri“ iz prvog poluvremena (20:17). Međutim, domaće su smogle snagu da uzvrate udarac, pa su tako sa tri vezana pogotka vratile rezultat u ravnotežu (20:20), što je bio uvod u novi rezultatski obrt, koji je usledio na ulasku u poslednjih deset minuta utakmice, kada su Šapčanke ponovo stekle prednost od dva gola (24:22).

Uspele su borbene Kragujevčanke da poravnaju rezultat pet minuta pre kraja utakmice (26:26), ali su u dramatičnoj završnici „deblje“ živce imale domaće rukometašice, koje su na kraju došle do minimalnog trijumfa, koji ih je lansirao u zonu plej-ofa – 29:28.

Aleksandra Vasić bila je najefikasnija u pobedničkom timu sa 10 pogodaka, koliko su na suprotnoj strani postigle Teodora Veličković i Ksenija Petrović.

Kragujevčanke su ostale na sedmoj poziciji prvenstene tabele sa 14 sakupljenih bodova, dok su Šapčanke sada četvrte, sa četiri boda više u odnosu na ekipu iz šumadijske prestonice.

U narednom kolu rukometašice Radničkog očekuje duel sa braniocem titule, ekipom Železničara iz Inđije, u kragujevačkom SBB Jezeru.

MEDICINAR – RADNIČKI 29:28 (13:13)

ŠABAC
SH Zorka.
Gledalaca: 600.
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić .
Sedmerci: Medicinar 2 (2), Radnički 3 (2).
Isključenja: Medicinar 10 min, Radnički 8 min.

MEDICINAR: Petrić 1, N. Radić, Kojić, Radović 5, A. Vasić 10, Lacković 2, T. Vasić, Cvejić (4 odbrane), Blagojević, Petrić, Cvetinović 3, Stević, Dragosavljević 2, Mandić 2, Rakić 4, Jakovljević (2 odbrane).

RADNIČKI: Pojužina, Đorđević, Veličković 10, Vučićević, Pidro, Inđić 2, Stoiljković 3, K. Petrović 10, Rašković, Božinović 3, D. Ranković, Salijoski, Kostić (13 odbrana), Z. Ranković, Andrić.

Igračica utakmice: Aleksandra Vasić (Medicinar)