Šapčani prejaki za Šumadince

Rukometaši Radničkog nisu uspeli da izbegnu poraz na gostovanju lideru ARKUS lige, šabačkoj Metaloplasitic Elixir, u jednom od derbija 10. kola – 28:31 (14:14). Kragujevčani su pružili dostojan otpor domaćinu, naročito u prvih pola sata utakmice, ali su na kraju ipak bili primorani da potpišu kapitulaciju.

Domaćin je prednost od dva gola koju je stekao na početku utakmice uspešno održavao sve do sredine prvog poluvremena, kada su Šumadinci serijom 4:0 preokrenuli rezultat u svoju korist (8:6). Ipak, ovo vođstvo gosti nisu uspeli da sačuvaju do isteka prvog poluvremena, pa se na obavezni predah otišlo sa nerešenim rezultatom – 11:11.

Šapčani su sa mnogo više energije ušli u drugo poluvreme i serijom 7:2 došli do velikih šest golova prednosti (21:15), što se pokazalo nenadoknadivim za Kragujevčane, koji su do kraja utakmice uspeli samo delimično da ublaže zaostatak – 31:28.

Šumadinci nisu imali pravo rešenje za tuniskog internacionalca Aziza, koji je bio ubedljvo najefikasniji pojedinac u pobedničkoj ekipi sa 11 postignutih golova. Na drugoj strani, golgeterski najraspoloženiji bili su Miloš Barudžić sa 7 i Boško Stanisavljević sa 6 pogodaka.

Radnički je uprkos porazu ostao na šestoj poziciji prvenstvene tabele sa 12 osvojenih bodova.

U sledećem kolu Kragujevčani će ugostiti ekipu Jugovića iz Kaća.

METALOPLASTIKA ELIXIR – RADNIČKI 31:28 (14:14)

ŠABAC
Hala: “Zorka“.
Gledalaca: 800.
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić
Sedmerci: Metaloplastika 3 (1), Radnički 3 (2).
Isključenja: Metaloplastika 10 min, Radnički 10 min.

METALOPLASTIKA: Pavković, Dodić, Jevtić 1, Ćosić, Srdanović 3, Mirković 1, Milovanović, Aziz 11, Terzić 3, Ivanić, Arsić (14 odbrana, sedmerac), Damjanović, Simić 3, Brajović 6, Petrović, Dakić 3.

RADNIČKI: Maljević,Grubor 4, Stanisavljević 6, Prodanović 1, Mutavdžić 1, Mojsilović, Kasalović 3, Barudžić 7, Utvić 2, Đerić 2, Stanojev  2, Vasiljević, Jovanović (11 odbrana, sedmerac), Ivanović, Zlatanović (odbrana).

Igrač utakmice: Aziz Muhamed Aidi (Metaloplastika)