Šapčani prejaki za rukometaše Radničkog

Rukometaši Radničkog eliminisani su u četvrtfinalu Kupa Branislav Pokrajac od favorizovane Metaloplastike, rezultatom 24:29 (11:14).

Odlično su Kragujevčani započeli utakmicu protiv najtrofejnijeg srpskog kluba. Čvrsta odbrana, brz protok lopte i raznovrsnost u napadu dali su rezultata, pa je pogotkom Kneževića, Radnički u 9. minutu stekao prednost od tri gola (6:3).

Šapčani su ubrzo shvatili da ispred sebe imaju raspoloženog protivnika, konsolidovali su igru i uz nesavladivog golmana Bomaštara došli su do izjednačenja (7:7). U poslednjih pet minuta prvog poluvremena ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi na odmor gosti ipak otišli sa zalihom od tri gola – 11:14.

Na samom startu drugog poluvremena Metaloplastika prvi put dolazi do četiri gola prednosti (13:17), ali se rukometaši kragujevačkog tima nisu obeshrabrili, već su podizanjem agresivnosti u odbrani i uz par lucidnih rešenja u napadu prišli na samo gol zaostatka (20:21).

Nošeni podrškom sa tribina, Kragujevčani su u par navrata došli nadomak izjednačenja, ali nikako nisu uspevali da naprave završni korak. Presudna su bila poslednja tri minuta utakmice, kada je reprezentativni golman Jandrić „skinuo“ dva zicera i tako praktično rešio utakmicu.

Najefikasniji akteri utakmice u „SBB Jezeru“ bili su Dušan Medić (Radnički) i Aleksa Kljajić (Metaloplastika) sa po pet postignutih golova.

Šapčani su se tako plasirali na finalni turnir Kupa Branislav Pokrajac, dok Kragujevčanima ostaje za utehu da su se protiv jednog respektabilnog rivala iz superligaškog društva pokazali u jako dobrom svetlu.

Naredni takmičarski izazov rukometaši Radničkog imaće u subotu, 7. marta, kada će u okviru 13. kola Super B lige „Istok-Zapad“ gostovati ekipi Priboja.

RADNIČKI – METALOPLASTIKA 24:29 (11:14)

„SBB hala Jezero”.
Gledalaca: 1000
Sudije: Milenko Alimpić, Zdravko Crnjanski
Sedmerci: Radnički 3 (3), Metaloplastika 3 (2)
Isključenja: Radnički 2 min, Metaloplastika 14 min

RADNIČKI: Đerić, Stošić, V. Stevanović 1, Mutavdžić 2, Lekić , Dobrosavljević 2, Medić 5, Kasalović, Antelj (11 odbrana), Knežević 4, M. Stevanović, Stanojev 3, Bogdanović 3, Jovanović, Tomić 1, Prodanović 3.

METALOPLASTIKA: Vorkapić 2, Pisarić 2, Čagalj, Bomaštar (11 odbrana), Aziz 4, Jandrić (2 odbrane), Đukić 4, Mićić, Matičić 4, Todorović, Petrović, Milić 4, Kljajić 5, Trkulja, Babić 4, Ivanić.

Igrač utakmice: Milan Bomaštar ( Metaloplastika)

Izvor i foto: SPD Radnički