Šapčani poveli u polufinalnoj seriji

Vaterpolisti Radničkog pretrpeli su poraz na startu polufinalne serije plej-ofa, i to na svom bazenu od ekipe Šapca, rezultatom 7:8.

Kao što se očekivalo, okršaj ovih rivala doneo je mnogo uzbuđenja i neizvesnosti. Kragujevčani nisu koristili svoje šanse na početku, što je Šapčanima, predvođenim Srđanom Vuksanovićem, omogućilo da steknu veliku prednost na kraju prve četvrtine (3:0).

Na samom startu druge deonice Radnički je probio led preko Toholja, posle čega je Radulović doveo Radnički na „minus jedan“ – 3:2.

Usledio je period igre sa dobrim odbranama na obe strane, pa se na izjednačenje domaćih čekalo do početka drugog poluvremena, kada je precizan bio Strahinja Rašović – 3:3.

Vuksanović je odmah vratio Šapčane u vođstvo, ali je Radnički ipak preokrenuo pogocima Kruga i Ukropine i u poslednju četvrtinu ušao sa minimalnim vođstvom – 5:4.

Iako je Radnički bio u naletu i seriji 5:1, drama je tek sledila. Ćetković je dva puta donosio gostima egal, da bi novi preokret izrežirao Vuksanović sredinom četvrtine – 7:6.

Pitanje pobednika praktično je rešeno minut pre kraja pogotkom Đorđa Vučinića (8:6), a Toholj je u samom finišu uspeo samo da ublaži poraz.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu sa četiri gola bio je Srđan Vuksanović, bivši igrač Radničkog, koji je tokom zime pojačao redove Šapčana.

Polufinalna serija igra se u dve dobijene utakmice. Revanš je na programu u subotu od 18 časova u Šapcu, a eventualni treći meč u sredu, u Kragujevcu.

RADNIČKI – ŠABAC 7:8 (0:3, 2:0, 3:1, 2:4)

Bazen: SPD „Radnički“.
Sudije: Anđelić i Stanojević.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 1, Stanojević 1, Janković, Toholj 2, Krug 1, Ukropina 1, Branković, Pljevančić, Miličić, Lukić, Panić, Todorovski, Radulović 1. Trener: Stevanović.

ŠABAC: Filipović, Drašković, Marković, Repanović, Tkač, Ilić, Vučinić 1, Tonković, Janković, Vuksanović, Stojanović, Velkić 1, Vukadinović 4, Ćetković 2. Trener: Vasović.

Izvor i foto: SPD Radnički