Šampionska lekcija Novosađankama

rukomet

Rukometašice Radničkog, u okviru priprema za novu sezonu, savladale su u hali „Jezero“ ekipu Minakve, (bivšu Vojvodinu) rezultatom 33:20 (16:12).

Minakva je imala početnu prednost 6:3 i 7:4, ali su Tigrice zaigrale angažovanije i poluvreme rešile rezultatom 16:12.

Do 45-og minuta su se žilave, na momente i grube Novosađanke, držale u igri, ali su naše devojke snažnom odbranom i maštovitom igrom u napadu došle do ubedljivog trijumfa.

Zbog povreda za ekipu Aleksandra Radosavljevića nisu nastupile Katarina Stepanović i Sanja Radosavljević.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Ivana Prijović sa osam postignutih golova, dok je kod Novosađanki Tamara Žarković 10 puta pogodila gol “Tigrica“.

Hala: Jezero
Sudije: Stojković, Pešić.
Isključenja: Radnički 6 min, Minakva 8 min.
Sedmerci: Radnički 4 (5), Minakva 4 (6).

RADNIČKI: Prijović 8, Tanić 3, Čairović 6, Nišavić 4, Milošević, Tošović (14 odbrana), Balać 3, Stanisavljević, Risović ( 8 odbrana), Dukić 1, Obućina, Janjušević 4, Danilović 4(4).

MINAKVA: Kolunčić, Ribičić 1, Ahav 2, Pavlov 1, Bojanić, Skoko, Žarković 10, Cakić 1, Ivanov, Berak, Dmitrović, Zečević, Kolunčić T. 2, Andrić 1, Rančić 2, Kojić.