Šampion siguran na startu plej-ofa

Vaterpolisti Radničkog napravili su veliki korak ka plasmanu u polufinale plej-ofa Super lige Srbije, pošto su u prvoj utakmici četvrtfinalne serije bili uspešniji od Vojvodine, u Novom Sadu, rezultatom 18:11.

Kragujevčani su tako stekli veliku prednost pred revanš, a prolaz u narednu rundu izboriće ekipa koja bude bila bolja u međusobnom skoru posle dve utakmice.

Šumadinci su odlično otvorili utakmicu i poveli sa 4:0, ali je Vojvodina u drugoj četvrtini došla do izjednačenja (6:6), na krilima Nikole Bogdanovića, bivšeg igrača Radničkog, koji je postigao tri vezana gola. Kragujevčani su tek u poslednjem minutu druge deonice uspeli da savladaju Pajkovića i golovima Radulovića i Ukropine dođu do prednosti od dva gola (8:6), ali je Bogdanović samo dve sekunde pre kraja smanjio na „minus jedan“ – 8:7.

Novosađani su početkom drugog poluvremena dva puta poravnavali rezultat (8:8, 9:9), ali to je bilo sve što su uspeli da urade, jer je Radnički potom dodao gas i serijom 5:0 došao do pet golova „viška“ – 14:9, a u samom finišu i do maksimalnih i konačnih sedam golova razlike – 18:11.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nikola Bogdanović, sa pet golova, dok su u pobedničkom sastavu prednjačili Marko Radulović sa četiri i Nikola Lukić sa tri pogotka.

Revanš je na programu u subotu, od 20 časova, u Kragujevcu.

Vojvodina – Radnički 11:18 (3:6, 4:2, 2:5, 2:5)

NOVI SAD
Bazen:
„Slana Bara“.
Sudije: Stanojević i Raković Krstonošić.

VOJVODINA: Pajković, Marić 1, Bogdanović 5, Bursać 1, Brešćanski 1, Biočanin 1, Prekogačić, Radovanlija, Rogač 1, Radanović 1, Nikolov, Mitrović, Popadić, Vujković. Trener: Bajin.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 2, Stanojević, Janković 1, Ćuk 1, Krug 2, Ukropina 2, Panić, Toholj 1, Miličić 1, Lukić 3, Vrlić 1, Todorovski, Radulović 4. Trener: Kozomora.

Izvor i foto: KVK Radnički