Šampion preplivao „Jezero“

Derbi meč 8. kola BPŠ Superlige Srbije za odbojkaše između kragujevačkog Radničkog i novosadske Vojvodine pripao je aktuelnom šampionu Srbije, koji je slavio rezultatom 3:1 (25:23, 17:25, 25:9, 32:30) i tako prekinuo neslavan niz od četiri uzastopna poraza na gostovanjima u srcu Šumadije.

Čini se da je ovaj meč došao u idealnom momentu za Novosađane, koji su posle nešto slabijeg starta sezone ušli u pravu formu i nanizali sedam uzastopnih pobeda, od toga četiri u prvenstvu i tri u Kupu Srbije. Na drugoj strani, Kragujevčani su posle dužeg vremenskog perioda ponovo zaigrali u punom sastavu, ali im ni to nije pomoglo da stanu na put zahuktalom šampionu.

Silovito su Novosađani startovali u prvom setu, poveli najpre sa 4:1, a potom i sa 10:5, ali su Šumadinci serijom sjajnih servisa Kubanca Rikarda Kalva, Davida Kovača i Iranca Amira Tuktea uspeli da dođu do preokreta i minimalne prednosti od jednog poena (13:12), koju su uspešno održavali sve do samog finiša deonice, kada su gosti preko kapitena Simića i Bugarina Parapunova vratili vođstvo pod svoje okrilje (21:19). Nakon tajm-auta koji je zatražio strateg Radničkog Dragan Kobiljski, domaćin vezuje tri poena i ponovo prelazi u vođstvo (22:21), ali je sam finiš uvodnog perioda igre ipak pripao Novosađanima, koji rešavaju ovaj set u svoju korist rezultatom 25:23.

Velika borba vodila se i u drugom setu. Rezultatska prednost je uglavnom bila na strani Šumadinaca, mada su i odbojkaši Vojvodine u jednom trenutku uspeli da dođu do kratkotrajnog vođstva. Kako se set bližio kraju, tako su i Kragujevčani igrali sve sigurnije, naročito u fazi odbrane. Završnicu ove deonice obeležio je sjajni Lazar Koprivica, koji je sa tri svoja poena Šumadincima otvorio put ka osvajanju seta – 25:17.

Nakon odlične igre u drugom setu, usledilo je potpuno pomračenje Kragujevčana u narednoj deonici, koju su završili sa samo devet osvojenih poena. Veliki broj grešaka i poklonjenih poena protivniku bili su uzrok sunovrata ekipe Dragana Kobiljskog u ovom setu, koji je okončan rezultatom 25:9 u korist Vojvodine.

Sudbina meča lomila se u četvrtom setu. Ponovo je šampion dobro startovao i stekao tri poena prednosti na samom početku seta (7:4), ali je Radnički vrlo brzo došao do izjednačenja (8:8) i uspešno je održavao rezultatski priključak sve do samog finiša seta, kada se Vojvodina ponovo odlepila na osetnih „plus pet“ (21:16), da bi nedugo zatim stigla do tri meč lopte (24:21). Kragujevčane je sa ivice poraza povukao mladi Vuk Ivanković sa tri uzastopna poena za 24:24. Bio je to uvod u dramatičnu završnicu, u kojoj su Šumadinci imali priliku da uvedu meč u taj-brejk, ali je nisu iskoristili, tako da je šampion dobio ovaj set na razliku (32:30) i trijumfovao sa 3:1 u setovima.

Susret u „SBB Jezeru“ obeležio je korektor Vojvodine Radoslav Parapunov sa 25 osvojenih poena, od toga 5 blokom. Zapaženu rolu imao je i kapiten Novosađana Stefan Simić sa 15 poena, dok je Nemanja Čubrilo okončao meč sa 11 poena.

Status najefikasnijeg igrača u redovima kragujevačkog tima poneo je Aleksa Matić sa 14 osvojenih poena. Lazar Koprivica osvojio je 10, Vuk Ivanković 9, a Iranac Tukte 8 poena.

Kragujevčane u narednom kolu očekuje gostovanje beogradskom Partizan Socceru u reprizi četvrtfinala Kupa Srbije.

RADNIČKI – VOJVODINA NS SEME 1:3 (23:25, 25:17, 9:25, 30:32)