Samo remi sa Romantičarima

Ponovo pred praznim tribinama Čika Dače Radnički nije uspeo da osvoji sva tri boda. Kao i protiv Hajduka iz Kule gosti, ovoga puta OFK Beograd, otkinuli su dva boda Kragujevčanima. Meč je završen rezultatom 1:1 (1:0). Neočekivano, ekipa OFK Beograda koja se četiri kola pred kraj prvenstva nalazi u sredini tabele, potpuno bezbedna što se tiče opstanka, pokazala je mnogo više želje da osvoji bodove na ovom meču od ekipe Radničkog koja se nalazi na trećem mestu na tabeli i bori se za izlazak u Evropu.

Kragujevčani su pobedom mogli da pobegnu Vojvodini 6, a Jagodini 7 bodova sa 3 kola pre kraja, i tako reše mnoge dileme oko pozicije na tabeli, ali su propuštanjem te šanse došli do situacije da će bodove do kraja prvenstva morati da traže protiv novih/starih šampiona Partizana na Čika Dači, kao i protiv direktnog rivala za mesto na tabeli Jagodine, ali na gostujućem terenu.

Meč je počeo blagom terenskom inicijativom OFK Beograda, koji je preko danas vrlo agilnog Mijića zadavao dosta problema odbrani Radničkog, naročito njegovom direktnom čuvaru Nenadiću. U 6. minutu gosti su uputili prvi udarac ka golu Čančarevića, iz slobodnog udarca iskosa sa 25 metara, ali je lopta završila pored desne stative. Samo dva minuta kasnije pomenuti Mijić je potpuno izbacio Nenadića iz igre, pronašao Batiohu na drugoj stativi koji je pokušao glavom, ali suviše je to bilo slabo da bi mogao da ugrozi gol Radničkog.

U 12. minutu domaćin je napravio prvu bolju akciju na meču, po desnoj strani je lepo prošao Pavlović, ali je centaršut koji je uputio prolazio suviše blizu Lukača, tako da je golman gostiju lako intervenisao. Samo minut kasnije, u začetku akcije OFK Beograda, Petković je napravio veliku grešku i dao loptu direktno u noge Kostiću. Brzonogi vezista Radničkog je pokušao dodavanjem u prostor da pronađe Spalevića, ali je to učinio neprecizno.

U 33. minutu posle sudara Spalevića i mladog štopera OFKa Vasiljevića, trener gostiju Babić bio je prinuđen da napravi prvu izmenu, pošto Vasiljević nije mogao da nastavi igru. Umesto na njega na teren je ušao Marković.

U 34. minutu Radnički je napravio najbolju akciju na meču, koja je rezultirala golom. U naizgled izgubljenoj situaciji na desnoj strani terena našao se Vukašinović, koji je bio udvojen, a nije imao slobodnog saigrača da mu preda loptu. Međutim, sjajnim driblingom oslobodio se svojih čuvara, odložio loptu Pavloviću koji je utrčavao po desnoj strani, ovaj na prvu sjajno centrirao, a ko drugi nego sjajni Darko Spalević, najbolji strelac JSL, upravo pored rezerviste Markovića zakucava glavom loptu donji levi ugao Lukačevog gola.

U 41. minutu Radnički je propustio priliku da uveća svoje vođstvo. Milošković je sjajno povukao kontru po levoj strani, centrirao, a Spalević je ponovo bio na pravom mestu, i šutirao iz prve. Ipak, sjajnim klizećim startom Gašić spašava svoj gol, i izbacuje loptu.

U poslednjem minutu prvog poluvremena domaći su propustili još jednu priliku – slobodan udarac sa nekih 40 metara od gola Lukača izveo je Vukašinović i uspeo da nađe najvišeg fudbalera na terenu Tintora. Štoper Kragujevčana je primetio da Lukač stoji dosta visoko, te je pokušao udarcem glavom da ga lobuje, ali je lopta završila tik iznad prečke. Na odmor je domaćin otišao sa prednošću od 1:0.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo – potpunom dominacijom gostujućeg tima. Radnički nije uspevao da uspostavi kontrolu na sredini terena, a kao i na početku meča bočni igrači Mijić i Batioha zadavali su puno problema odbrani domaćih.

U 48. minutu šutirao je Mijić iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla pored gola. U 51. minutu nova akcija Mijića po desnoj strani, ovoga puta je centrirao, loptu je samo zakačio Batioha, a ona se odbila do potpuno samog Pavlovskog, koji je mogao da bira sa nekih 7 metara gde želi da je smesti. Verovatno zbog silnog razmišljanja njegov udarac je bio katastrofalan i završio je metrima preko gola Radničkog.

OFK je nastavio da pritiska gol Radničkog, i samo 2 minuta kasnije, u 53. minutu, ponovo Mijić prolazi po desnoj strani pored Nenadića kao da ovaj ne postoji, upućuje udarac u gornji desni ugao Čančarevićevog gola, ali golman Radničkog prelepom paradom izbacuje loptu u korner. Ipak, taj korner je bio koban za domaćina, pošto je OFK stigao do izjednačenja. Lopta je ubačena na drugu stativu, na kojoj je odbrana Radničkog ostavila potpuno same čak dva igrača gostujućeg tima, Batiohu i Rodića. Rodić je uputio udarac glavom, Čančarević bio jako blizu da i ovaj udarac odbrani, ali je lopta ipak završila u donjem levom uglu njegovog gola. Ovo je bio Rodićev prvi pogodak na 24. utakmici u sezoni.

Izjednačenje je delovalo kao hladan tuš na domaćina, koji nikako u drugom poluvremenu nisu uspevali da povežu svoje redove. Trener Kuzeljević pokušao je da osveži tim uvođenjem Varjačića umesto danas gotovo neprimetnog, a možda bi se moglo reći i nezainteresovanog Filipa Kostića. Ipak, ta zamena nije urodila plodom, a OFK je u 62. minutu propustio dobru priliku da potpuno preokrene rezultat. Dobar dupli pas razmenili su Batioha i Pavlovski, ovaj drugi je lepo šutirao sa 20-ak metara od gola, ali je lopta završila tik pored stative.

U 66. minutu ponovo dobra prilika za OFK, i to posle jako loše intervencije Pavlovića. Nikolić je natrčao na loptu, raspalio iz prve sa nekih 15 metara, a hrabri Kosorić je glavom intervenisao i izbacio loptu, a od siline udarca ostao par trenutaka na travi. I ponovo kao u 53. minutu posle velike prilike usledio je korner, ali iz ovaj korner gosti ipak nisu uspeli da pretoče u novi gol. Kao nekom magijom, ponovo je sam ostao Rodić. Ipak, ovaj put je znatno lošije reagovao, i iz vrlo izgledne situacije veoma neprecizno šutirao.

Trener Kuzeljević je izvršio do 72. minuta još dve izmene, Petrović je zamenio danas potpuno indisponiranog Lepovića, koji je posle dužeg vremena dobio priliku od starta i ni najmanje je nije opravdao, a Živadinović je ušao umesto danas prilično agilnog Vukašinovića, koji je očigledno ostao bez snage u tim momentima. Upravo je Živadinović propustio fantastičnu priliku da ponovo donese prednost Radničkom u 78. minutu. Akciju Radničkog započeo je radilica Nedović na sredini terena i lepo je uposlio Spalevića na desnoj strani. Odbrana OFK Beograda bila je razređena, Spalević je po zemlji uputio oštru loptu na drugu stranu, i ona je došla do Živadinovića. Da li od iznenađenja što taj pas nisu presreli štoperi OFK Beograda napadač Radničkog je reagovao zaista početnički, promašio loptu iz situacije gde je imao bukvalno na tacni, i tako propustio da bude možda i junak ovog meča. Samo minut kasnije iz slične pozicije šutirao je Milošković, ali je Lukač sjajno odbranio. To je bila i poslednja prilika na meču, ostalo je 1:1.

Stadion: ‘‘Čika Dača“