Samo bod protiv Spartaka

Fudbaleri Radničkog igrali su nerešeno 1:1 protiv subotičkog Spartaka u utakmici 7. kola Jelen Superlige.

Igrao se 13.minut, štoper gostiju Bratić, kao poslednji čovek odbrane, krajnjim naporom i na nedozvoljen način, rvačkim zahvatima, zaustavio je Spalevića. Umesto direktnog crvenog kartona, sudija Milan Karadžić iz Beograda, je na opšte iznenađenje fudbalera gostiju opomenuo samo žutim kartonom. Subotičani su pripretili nešto kasnije, preko Novakovića, koji je najpre pokušao glavom sa ivice kaznenog prostora, a potom i udarcem iz daljine kada je prebacio gol.

Postigli su Kragujevčani gol u 24.minutu, koji je poništen, s obzirom da je duel između Tintora i golmana Aleksića okarakterisan kao prekršaj nad gostujućim čuvarom mreže, tako da je Spalević bespotrebno loptu iz blizine prosledio u mrežu. Zbog protesta, žuti karton pokazan je Tintoru.

Spartak je poveo u 29.minutu, Marko Adamović je po levoj strani uposlio Despotovića, kome nije bilo teško da ovu odličnu asistenciju pretvori u vodeći pogodak. Izjednačenje je došlo već u sledećoj akciji, fenomenalno su kombinovali Spalević i Nedović, da bi se u strelce upisao Simović.

Do vođstva, Radnički je mogao u 32.minutu, Simović je prošao po levoj strani, a njegovo proigravanje, možda i udarac na gol, je bilo nešto prejako za Spalevića, koji se nalazio u idealnoj poziciji da zatrese mrežu. Odličnu priliku, na drugoj strani, nije uspeo da realizuje Goran Adamović, neometan, glavom je šutirao pored gola. Protestovali su gosti u 43.minutu, Šarac je ušao u duel sa odbranom domaćina, ostao tom prilikom na zemlji, a sudija Karadžić pokazao da se igra nastavi.

U nastavku, prvi je pokušao Novaković, ušao je u kazneneni prostor po desnoj strani, ali je lopta završila, samo, u korneru. Radnički je u 58.minutu, preko Spalevića, postigao gol na asistenciju zapaženog Nedovića, koji je poništen zbog ofsajd pozicije koju je signalizirao pomoćni sudija Uroš Stojković iz Beograda. Dok su se igrači Radničkog nameštali u svom kaznenom prostoru, Puškarić je na brzinu izveo slobodan udarac, uposlivši Novakovića, čiji oštar udarac je završio preko gola. Potom, dve kolosalne prilike za domaće, Milošković je ubacio loptu za Svojića, od koga je brža bila odbrana Subotičana i izbacila je u korner. Ubačenu loptu iz ugla Spalević je zahvatio glavom, uputivši „žabicu“ koja je završila preko prečke. U prvom kontaktu sa loptom „rezervista“ Pejčić, šutirao je po zemlji, ona je svoju putanju završila pored leve stative. Izuzetno opasan bio je Puškarić, u 84.minutu, izveo je slobodan udarac iskosa sa leve strane šutiravši direktno u bliži ugao, Knežević je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

FK Radnički 1923 – FK Spartak ZV 1:1 (1:1)

Stadion: „Čika Dača“.