Sami sebe pobedili

Fudbaleri Šumadije1903, koji su gajili ambicije za plasman u viši rang Srpsku ligu, juče su se obrukali pred svojim navijačima. Vodili su sa 3:0, a na kraju su izgubili bodove i dozvolili gledaocima da ih izvižde posle poraza od 5:4.

Utakmica je imala neobičan tok. Zonaš sa Bubnja bez većih teškoća postigao je tri gola i očekivalo se da će gosti iz Trbušana kod Čačka doživeti težak poraz. Međutim, desilo se nešto što je malo ko mogao da očekuje. Prepustili su inicijativu Poletu i na veliko iznenađenje gledalaca kod stanja 4:4 autogolom “obezbedili” pobedu gostima.

Domaća tim, posle poraza u Oplanićima kod Kraljeva u prethodnom kolu, nastupio je sa pet igrača mlađih od 20 godina. Početak je nagoveštavao da će gosti pretrpeti visok poraz, jer su za 35 minuta igre primili tri gola, ali su u drugom poluvremenu, zahvaljujući slabijoj igri domaćina lako izjednačili i posle neobičnog autogola odneli sva tri boda.

Šumadija 1903 je dobro krenula i brzo došla u vođstvo. U šestom minutu posle kornera Lazarevića sa leve strane Živić je ispuštenu loptu od golmana gostiju Grbića sa tri metra poslao u mrežu. Gosti su imali šansu za izjednačenje u 24. minutu kada je Nikolić  sa desne strane oštro šutirao, ali je golman Vranić zaustavio njegov udarac. Samo minut kasnije na drugoj strani Keljević je imao povoljnu poziciju da poveća prednost, ali je šutirao pored gola. U 30. minutu  Lazarević je sa oko 25 metara uzdrmao prečku gostiju.

I drugi pogodak Šumadija 1903 postigla je posle prekida. U 32. minutu korner sa leve starne izveo je Mimović, a pred golom Poleta najbolje se snašao Nenad Rakić i glavom loptu smestio u mrežu. Samo tri minuta kasnije Kostić je rutinski plasirao loptu  po zemlji i  povećao prednost svoje ekipe na 3:0. I kada se očekivalo da će gosti iz Trbušana pretrpeti najteži poraz, a domaćin zabeležiti najubedljiviju pobedu desio se neočekivan obrt. Polet je za dva minuta postigao dva gola. Laban je utrčao u prazan prostor i pored golmana Vranića pogodio mrežu u 43. minutu. I samo što se krenulo sa centra dosuđen je slobodan udarac na oko 25 metara ispred gola Šumadije 1903. Kalićanin je šutirao, lopta se odbila od zida domaćih igrača i došla do  Krdžića, koji se našao oči u oči sa golmanom Vranićem i sa nekoliko metara smanjio na 3:2.

Ovi ekspresni pogoci kao da su uspavali igrače domaće ekipe. U drugom poluvremenu delovali su sporije  i prepustili inicijativu gostima. U 55. minutu Živković se ušetao u gol domaće ekipe i izjednačio na 3:3. Najbolji strelac Šumadije 1903 Kostić svojim drugim pogotkom na utakmici doneo prednost od 4:3. Samo dva minuta kasnije na drugoj strani  rezervista Poleta Aćimović je drugi put izjednačio rezultat na utakmici. I posle ovog pogotka dolazi do sasvim nerazumljive situacije. Skoro sa centra jedan od iskusnih igrača u ekipi najstarijeg kragujevačkogl kluba Aleksandar Keljević upućuje povratnu loptu preko golmana Vranića, koji je bio izašao na 16 metara, i tako zatresao sopstvenu mrežu. Bilo je to u 65. minutu, što su gledaoci propratili negodovanjem, a neki i napustili tribine. Međutim i posle ovog neobičnog autogola bilo je šansi da gosti preko Živkovića i Labana povećaju vođstvo gostiju, ali je golman Vranić zaustavio njihove udarce iz neposredne blizine.

U samom finišu susreta Kostić je imao dobru priliku da spasi čast Šumadije 1903 i izjednači rezultat, kada je izašao pred golmana, ali je iz nerazumljivih razloga, kada mu je on pošao u susret, vratio loptu nazad i šansa je propala. Utisak je posle svega što se videlo na terenu da su gosti više želeli pobedu na Bubnju, što su i ostvarili, tako da mirnije mogu da čekaju tešku utakmicu sa vodećom Pobedom Beloševac u narednom kolu u Trbušanima, a Šumadija 1903 odlazi u goste Omladincu u Novo Selo.

Šumadija 1903 – Polet (Trbušani) 4:5 (3:2)

KRAGUJEVAC.
Stadion: Bubanj.
Sudija: Savo Miljković (Kraljevo).
Strelci: 1:o Živić 6, 2:0 N. Rakić 32, 3:0 Kostić 35, 3:1 Laban 42, 3:2 Krdžić 44, 3:3 Živković 55, 4:3 Kostić 60, 4:4 Aćimović 64, 4:5 Keljević (autogol) u 65. minutu.
Žuti karton: Marinkov (Šumadija 1903).

ŠUMADIJA 1903: Vranić, Marinkov (Tomić), Mimović, Bošković (Potrić), Baroš, Petrović, Keljević, N. Rakić, Živić, Lazarević, Kostić.

POLET (T): Grbić, Paunović, Maksimović, Laban, Kaličanin, Krdžić, Marković (Miletić), Živković (Aćimović), Radonjić, Nikolić, Radulović (Miletić).

Igrač utakmice: Stefan Kostić (Šumadija 1903).