Rukometašice Radničkog vicešampionke Srbije

Rukometašice Radničkog nisu uspele da izbore treću utakmicu u finalnoj seriji plej-ofa protiv branioca titule, ekipe Jagodine. Nakon pobede u prvom meču u svojoj dvorani, Jagodinke su posle dosta uzbuđenja i dva odigrana produžetka slavile i u uzvratnoj utakmici na parketu „SBB Jezera“ – 28:27 (21:21, 10:8), prigrabivši tako svoju treću uzastopnu titulu prvaka Srbije.

Malo je Kragujevčankama falilo da doakaju braniocu titule i produže sebi život u finalnoj seriji. Borile su se izabranice trenera Rodoljuba Kurandića kao lavice tokom čitave utakmice, stoički izdržale svih sedamdeset minuta igre, ali su na kraju nijanse prevagnule na stranu gošći iz Jagodine.

Krenule su Šumadinke silovito i početnom serijom 4:0 pokazale svu svoju odlučnost da se Jagodinkama revanširaju za poraz u prvoj utakmici.

Nakon praznih minuta na samom startu utakmice, gošće su vremenom uspele da konsoliduju i sa tri uzastopna pogotka priđu na 4:3.

Do kraja prvog poluvremena rezultatska prednost je uglavnom bila na strani Kragujevčanki, koje su na obavezni predah otišle sa dva gola „viška“ (10:8).

Desetominutni odmor očigledno je više prijao Jagodinkama, koje su po povratku na parket zaigrale znatno angažovanije i preokrenule rezultat u svoju korist (17:15).

Ovakav početak drugog poluvremena nije demoralisao Kragujevčanke, koje su ubrzo vratile vođstvo pod svoje okrilje (21:20).

Ključan trenutak dogodio na se na dva minuta pre kraja regularnog dela utakmice, kada je pri rezultatu 21:21 Jelena Đurašinović zaustavila udarac Katarine Stepanović sa sedam metara, pa se tako ušlo u produžetke.

Krajem prvog produžetka Jagodinke uspevaju da dođu do velikih tri gola prednosti (25:22) i kada se činilo da Kragujevčankama nema spasa, usledio je veliki „kam-bek“ izabranica Rodoljuba Kurandića, koje su u silovitom naletu za svega dva minuta okrenule rezultat na svoju stranu (26:25).

Na minut pre kraja drugog prožetka rezultat je ponovo bio u egalu (27:27), a onda je Aneta Adžić postigla odlučujući pogodak, koji je Jagodinkama doneo treću uzastopnu titulu.

Katarina Stepanović je sa 10 postignutih golova bila najefikasinija u pobedničkom timu, dok je na drugoj strani prednjačila Teodora Majkić sa 7.

Nakon utakmice upriličena je svečana ceremonija dodele trofeja i medalja. Za najbolju igračicu Super rukometne lige za žene za sezonu 2020/2021 proglašena je Teodora Majkić iz Jagodine, a nagradu joj je uručila predsednica Rukometnog saveza Srbije, Milena Delić.

Medalje namenjene drugoplasiranoj ekipi prvenstva, ekipi Radničkog, Kragujevčankama je uručio direktor Super rukometne lige za žene, Jovan Popadić. Šampionkama Srbije medalje je uručio generalni sekretar RSS, Svetozar Stanković, dok je pobednički pehar kapitenu Jagodine, Jeleni Gojković, uručila predsednica RSS, Milena Delić.

Rukometašice Radničkog su tako stavile tačku na ovu više nego uspešnu sezonu u Super ligi, u kojoj su uprkos brojnim pehovima koji su ih pratili uspele da se okite vicešampionskim zvanjem i izbore izlazak na evro-scenu naredne sezone.

RADNIČKI – JAGODINA  27:28 (21:21, 10:8)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Sudije: Antić i Jakovljević (Beograd).
Sedmerci: Radnički 6 (4). Jagodina 3 (3).
Isključenja: Radnički 8, Jagodina 12 minuta.

RADNIČKI: Pojužina, Nedeljković, Veličković 1 (1), Bjelak, Stošić 4, Stepanović 10 (3), Blagojević,  Hasanović (13 odbrana), Vlašković, Petrović 2, Agatunović 6, Stoiljković, Ilić (1 odbrana), Kolak 4, Vasović, Rašković.

JAGODINA: Kostić, Adžić 5, Ćorović 4, Majkić 7, Bulatović 3, Vukčević 1, Lovrić, Jovanović 1, Raičević, Ašanin 1, Đurašinović (13 odbrana, sedmerac), Stojanović, Gojković 6 (3).

Igračica utakmice: Teodora Majkić (Jagodina).