Rukometašice Radničkog ubedljive u derbiju kola

U derbiju 5. kola Super B lige za rukometašice, kragujevački Radnički slavio je na gostovanju Slogi u Petrovcu na Mlavi, rezultatom 38:29 (18:10).

Iskusna ekipa Sloge bolje je ušla u utakmicu, ali su Kragujevčanke uspele relativno brzo da se konsoliduju i preokrenu rezultat u svoju korist (6:4). Nastavile su izanbranice trenera Kurandića u istom ritmu do kraja prvog poluvremena, koje su završile sa osetnom prednošću od osam golova – 18:10.

U 35. minutu rukometašice Radničkog izbijaju na „plus 10“ (21:11), a u finišu dolaze i do maksimalnih 35:21. Na kraju, na semaforu je stajalo 38:29 u korist Kragujevčanki, koje su još jednom pokazale da imaju kvalitet za sam vrh tabele.

Trener Kurandić pružio je priliku svim raspoloživim igračicama, a prednjačile su Ksenija Petrović sa 8 i Ajlin Bjelak sa 7 postignutih golova.

U domaćoj ekipi najbolji utisak ostavila su Vanja Đorđević sa 9 i Ivana Arsić sa 6 pogodaka.

Isključenja: Sloga 10 min, Radnički 10 min

Sloga: Milojković (1 odbrana), Gajić 1, Katić, Arsić 6, Kostrešević 2, Pantelinac, Stojanović 1, Drpa, Miletić 4, Ljubomirović, Milošević, Đorđević 9, Gudžić 4, Ležaja (8 odbrana), Protić 4.

Radnički: J. Pojužina (11 odbrana), Veličković 5, Srećković, Bjelak 7, Vasić , Knežević 4, Blagojević 2, Hasanović (9 odbrana, sedmerac), Vlašković, Filipović 2, Todorović 1, T. Petrović , K. Petrović 8, Stoiljković 5, Ž. Pojužina 4.

Igračica utakmice: Jovana Stoiljković (Radnički)

Kragujevčanke su petom uzastopnom pobedom ostale na deobi prvog mesta na tabeli sa ekipom Bora.

U narednom kolu rukometašice Radničkog ugostiće ekipu Kikinde u „SBB hali Jezero“.