Rukometašice Radničkog posle dramatične završnice do novih bodova

Rukometašice Radničkog su u izuzetno uzbudljivom i krajnje neizvesnom susretu na parketu Sportskog centra „Slana bara“ u Novom Sadu uspele da savladaju domaću Vojvodinu rezultatom 26:25 (13:14).

Dobro su Kragujevčanke otvorile meč, stekle sasvim pristojnu zalihu od četiri gola prednosti (11:7), ali su potom dozvolile Novosađankama da serijom 5:0 preuzmu kontrolu nad rezultatom i na poluvreme odu sa minimalnom prednošću (14:13). Da nevolja bude veća za Radnički, Ksenija Petrović je u poslednjem minutu prvog poluvremena zaradila i treće isključenje, koje je za nju automatski značilo i kraj ove utakmice.

Ipak, Rodoljub Kurandić nije dao da njegove izabranice klonu duhom nakon svih ovih pehova koji su ih zadesili. Uspeo je 48-godišnji strateg da digne moral svojoj ekipi, koja je već nakon devet minuta igre u drugom poluvremenu imala prednost od četiri gola (19:15).

Pokušavale su domaće da uhvate rezultatski priključak u nastavku utakmice, što im je konačno pošlo za rukom u samom finišu susreta, kada su došle do rezultatkog egala (25:25).

Ipak, Radnički je pogotkom kapitena Tijane Petrović ponovo došao do vođstva (26:25), koje je sačuvao do isteka svih šezdeset minuta za drugu pobedu u sezoni.

Ajlin Bjelak je predvodila listu strelaca u kragujevačkom timu sa 7 postignutih golova, a pratile su je Teodora Veličković i Jelena Knežević sa po 6 pogodaka.

U ekipi Vojvodine prednjačile su Tamara Žarković sa 8 i Nina Milovanović sa 6 pogodaka.

Nakon tri odigrana kola rukometašice Radničkog nalaze se na deobi drugog mesta na tabeli ARKUS lige Srbije, a u narednom kolu ih očekuje još jedno gostovanje, ovoga puta na jugu Srbije, ekipi niške Naise.

VOJVODINA – RADNIČKI 25:26 (14:13)

NOVI SAD
“Slana Bara”.
Gledalaca: 50.
Sudije: Miloš i Đorđe Jevtić.
Sedmerci: Vojvodina  7 (5), Radnički 8 (5).
Isključenja: Vojvodina 18 min, Radnički 14 min.

VOJVODINA: Raič, Vulić, Čaušević 4, Žarković 8, Lovrić, Đukić 1, Lazić 3, Ivošević, Veličković, Mijailović 1, Radojčić (8 odbrana, 3 sedmerca), Bošnjak 2, Zečević, Milovanović 6, Uzelac.

RADNIČKI: J. Pojužina, Veličković 6, Bjelak 7, Knežević 6, Rašković, Andrić, Blagojević, Mikić, K. Petrović 1, Ž. Pojužina, Vasović, T. Petrović 2, Inđić 2, Petković (13 odbrana, sedmerac), Ranković, Todorović 1.

Igračica utakmice: Teodora Veličković (Radnički).