Rukometaši Radničkog zastali u Negotinu

Rukometaši kragujevačkog Radničkog pretrpeli su prvi poraz u Super B ligi „Istok-Zapad“ ove sezone, i to na gostovanju uvek neugodnoj ekipi Hajduk Veljka u Negotinu – 22:24 (11:12).

Domaćin je serijom 3:0 već na samom startu utakmice nagovestio da će predstavljati „tvrd orah2 za goste iz Kragujevca. Usledilo je kratko buđenje rukometaša Radničkog i preokret (6:5), ali su Negotinci do odlaska na odmor uspeli da vrate vođstvo u svoje ruke.

U drugo poluvreme domaćin je ušao sa minimalnom prednošću od jednog gola (13:12), koju je do 43. minuta uvećao na 19:15. Tada je golman Radničkog Jovan Bogićević „spustio roletnu“ na svoj gol, pa je njegov tim ubrzo došao do egala (19:19). Ipak, u završnici utakmice rukometaši Hajduk Veljka pokazali su veći stepen mirnoće i zasluženo došli do celog plena.

U redovima domaće ekipe istakao se Miloš Topalović sa 7 pogodaka, dok je u redovima Radničkog golgeterski najraspoloženiji bio Dušan Medić sa 5 postignutih golova.

RK Hajduk Veljko – RK Radnički 24:22 (12:11)

Hala sportova u Negotinu.
Gledalaca: 200
Sudije: Branko Radaković, Nikola Bakmaz
Sedmerci: Hajduk Veljko 3 (2), Radnički 6 (6)
Isključenja: Hajduk Veljko 10 min, Radnički  12 min

RK Hajduk Veljko: Simić (16 odbrana), Andrijević 3, Stevanović, Ranđelović, Stojanović, Topalović 7, Petrović 4, Ivković, Stanojčić 2, Pavić 6, Lapadatović 2.

RK Radnički: Bogićević (8 odbrana), Stošić, Ristić 1, V. Stevanović 1, Mutavdžić 3, Lekić (3 odbrane), Dobrosavljević 1, Knežević 3, M. Stevanović, Radenović, Stanojev 3, Bogdanović 3, Jovanović (2 odbrane), Janićijević 2, Medić 5, Kasalović.

Igrač utakmice: Stevan Simić (Hajduk Veljko)

Posle dvonedeljne pauze zbog EHF nedelje, rukometaši Radničkog u okviru 6. kola dočekuju Prvu Petoletku iz Trstenika.