Rukometaši Radničkog ubedljivi u Priboju

Lakše od očekivanog, rukometaši Radničkog došli su do pobede na gostovanju ekipi Priboja u 13. kolu Super B lige „Istok-Zapad“ – 28:13 (15:6).

Kragujevčani su vrlo ozbiljno shvatili gostovanje neugodnoj ekipi Priboja, što je rezultovalo ubedljivom pobedom. Rezultatske neizvesnosti bilo je samo u prvih desetak minuta susreta, da bi u 15. minutu Radnički došao do prve osetnije prednosti od šest golova razlike (4:10).

Nastavili su Šumadinci da dižu razliku, razbranio se i golman Antelj, pa je na poluvremenu bilo ubedljivih 15:6 u korist kragujevačkog tima.

Već tada je postalo jasno da će Kragujevčani ubeležiti desetu pobedu u sezoni, pa je Miloš Sretenović rešio da u nastavku utakmice pruži šansu igračima sa manjom minutažom, koji su ukazano poverenje trenera iskoristili na najbolji mogući način i doneli Radničkom ubedljiv trijumf.

Sjajnu partiju pružio je Vladimir Dobrosavljević sa 8 postignutih golova, a u stopu ga je pratio Stefan Stanojev sa 6 uspešnih šuteva ka protivničkom golu. Na drugoj strani najefikasniji je bio Ervin Dorić sa 3 pogotka.

Šumadinci su ovom pobedom ostali u konkurenciji za prvo mesto na tabeli i plasman u viši rang takmičenja.

U narednom kolu rukometaše Radničkog ugostiće ekipu Jagodine.

Isključenja: Priboj 12 min, Radnički  6 min

Priboj: Dorić 3, Bojanić 2, Alimanović, Zuković 1, Đurović, Matović 1, Aranitović, Kašerić, Ćirković 2, Radović, Šljuka, Omerović 2, Ristić, Prijović, Bukvić 2.

Radnički: Stošić 2, V.Stevanović, Mutavdžić 1, Antelj (9 odbrana), Dobrosavljević 8, Medić, Kasalović 3, Knežević 3, M.Stevanović 1, L.Đerić 1, Stanojev 6, Bogdanović, Jovanović (8 odbrana), Tomić 2, Prodanović 1.

Igrač utakmice: Vladimir Dobrosavljević (Radnički)