Rukometaši Radničkog sigurni protiv Obilića

Rukometaši Radničkog su u okviru 4. kola ARKUS lige savladali ekipu Obilića iz Beograda sa 25:19 (14:12) i tako upisali svoju drugu pobedu u superligaškoj konkurenciji.

Sam početak utakmice protekao je u boljoj igri domaćeg tima, koji je pogotkom raspoloženog Vukovića u 10. minutu stigao do značajne prednosti od četiri gola (6:2)

Gosti su potom uspeli da se trgnu i priđu na samo gol zaostatka (7:6), ali je Radnički na poluvreme ipak otišao sa zalihom od dva gola (14:12).

Na startu drugog dela igre, domaćin je pojačao agresivnost u odbrani i ubrzao igru u napadu, što je odmah dalo rezultat. Već nakon šest minuta nastavka, Radnički je imao suficit od pet golova (18:13).

Probali su iskusni i borbeni rukometaši Obilića da ublaže zaostatak, ali dalje od „minus tri“ (19:16) nisu mogli. Kragujevčani su sigurnom igrom, uz ubojitog Stanojevića i raspoloženog Gemaljevića na golu, ugasili i poslednju nadu gostima, a bilo je prostora da trener Matić do kraja utakmice pruži priliku i većini rezervista.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Nemanja Vuković i Miloš Barudžić sa po 5 pogodaka, dok su kod gostiju prednjačili Nemanja Podraščić sa 6 i Milorad Teodorović sa 4 postignuta gola.

Posle četiri odigrana kola u B grupi ARKUS lige, Kragujevčani zauzimaju treće mesto na tabeli sa polovičnim učinkom i četiri osvojena boda.

Narednog vikenda rukometaše Radničkog očekuje gostovanje ekipi Novog Pazara.

RK RADNIČKI – RK OBILIĆ 25:19 (14:12)

„SBB Jezero“
Sudije: Dušan Stojković, Nenad Nikolić
Sedmerci: Radnički 2 (2), Obilić 6 (3)
Isključenja: Radnički 6 min, Obilić 12 min

RADNIČKI: Vuković 5, Stošić, Prodanović 2, Mutavdžić 1, Gemaljević (11 odbrana i 2 sedmerca), Dobrosavljević, Petrović, Barudžić 5, Knežević 3, Utvić, Stevanović, Đerić, Stanojev 1, Stanojević 4, Bogdanović 4, Jovanović.

OBILIĆ: Radović (2 odbrane), Žujović 2, Savić 2, Podraščić 6, Jedoksić, Jovanović, Savić, Teodorović 4, Dražić (3 odbrane), Knežević 1, Milutinović 1, Dotlić, Alčaković 2, Đorđević, Ivošević 1.

Igrač utakmice: Aleksandar Stanojević (Radnički).

Izvor i foto: SPD Radnički