Rukometaši Radničkog preznojili šampiona

Jak otpor pružili su rukometaši Radničkog na gostovanju aktuelnom šampionu Srbije Vojvodini u utakmici 4. kola A grupe ARKUS lige, ali nedovoljno da izbegnu poraz – 26:33 (12:13). Dobro su se Kragujevčani držali sve do sredine drugog poluvremena, kada je do izražaja došla duža klupa i veće iskustvo novosadskog tima.

Ušli su Šumadinci u ovaj meč bez ikakve bojazni od neuspeha, spremni da se nadigravaju sa renomiranim rivalom. Iz jedne takve rasterećene igre proisteklo je početno vođstvo Kragujevčana (4:1), koje nije dugo trajalo. Novosađani su pritegli odbranu, došli do pravog napadačkog ritma i očas posla preokrenuli rezultat u svoju korist (7:5).

Vođstvo domaćina potrajalo je sve do početka drugog poluvremena, kada rukometaši Radničkog ponovo preuzimaju kontrolu nad rezultatom (14:13). U 36. minutu bilo je „plus tri“ za Kragujevčane (18:15), pa je delovalo da je na pomolu veliko iznenađenje na parketu novosadske hale „Slana bara“, ali su rukometaši Vojvodine ponovo podigli stepen agresivnosti u odbrani i sa par lakih golova iz tranzicije iskreirali seriju 8:1, koja im je donela vođstvo od četiri gola razlike (23:19). Nakon toga je utakmica dobila očekivani tok. Domaćin je u završnici susreta uspeo da uveća stečenu prednost i trijumfuje rezultatom 33:26.

Jovica Nikolić bio je nerešiva enigma za odbranu Radničkog i utakmicu je završio sa 9 postignutih golova. Prvog saradnika imao je u Branku Tomiću, koji je postigao gol manje – 8.

Na suprotnoj strani, istakli su se Miloš Barudžić sa 7 i Veljko Davidović sa 6 postignutih golova.

Kragujevčani su tako ostali na cifri od četiri osvojena boda i trenutno se nalaze na deobi trećeg mesta na tabeli A grupe ARKUS lige, zajedno sa pančevačkim Dinamom.

Izabranike Đorđa Teodorovića narednog vikenda očekuje još jedan težak meč, ovoga puta protiv šabačke Metaloplastike u „SBB Jezeru“.

VOJVODINA – RADNIČKI 33:26 (13:12)

NOVI SAD
SC “Slana bara”.
Gledalaca: 200.
Sudije: Branislav Nenadić, Darko Stefanović.
Sedmerci: Vojvodina 5 (3), Radnički 3 (3).
Isključenja: Vojvodina 12 min, Radnički 12 min.

VOJVODINA: Abramović 1, Milić 1, Verkić (8 odbrana), Žmarc 3, Milenkoviuć, Tasić 1, Podunavac, Rađenović 3, Ratković 2, Tomić 8, Nikolić 9, Kljaić 5, Bunjevčević, Šotić, Bedoui (5 odbrana), Andrić.

RADNIČKI: Tubić 2, Prodanović 1, Davidović 6, Mutavdžić 1, Dobrosavljević, Kasalović 2, D. Petrović (2 odbrane), Barudžić 7, Knežević 3, Utvić 1, Stevanović, L. Đerić, Stanojev 3, Maljević, P. Petrović, Zlatanović (6 odbrana, sedmerac).

Igrač utakmice: Jovica Nikolić (Vojvodina).